Przeglądarka Microsoft Edge z błędem, który uniemożliwia drukowanie dokumentów

Przeglądarka Microsoft Edge z błędem, który uniemożliwia drukowanie dokumentów

Microsoft opublikował najnowszą stabilną wersję swojej przeglądarki Edge opartej na Chromium kilka dni temu. Aktualizacja, co zaskakujące, nie zawiera żadnych nowych funkcji, ale wygląda na to, że powoduje u użytkowników problemy z drukowaniem.

Początkowo sądzono, że mogą one dotyczyć jedynie niektórych zlokalizowanych wersji Microsoft Edge. Jednak wielu administratorów, a także użytkowników próbujących drukować za pośrednictwem angielskiej i francuskiej wersji systemu Windows, wskazało, że problem występuje we wszystkich wariantach. Wydaje się, że całe sieci z Edge v102 mają problemy z drukowaniem dokumentów.

Wygląda na to, że nowa wersja przeglądarki Microsoft Edge powoduje u użytkowników problemy z drukowaniem.

Jak na razie nie wiadomo, co konkretnie powoduje problem, dlatego nie ma jeszcze jego rozwiązania. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że powrót do wersji Microsoft Edge 101 rozwiązuje problem, ale są doniesienia, które sugerują, że taki zabieg nie pomaga. Starsze wersje instalatorów Microsoft Edge (dla wszystkich obsługiwanych platform komputerowych) są dostępne na biznesowej stronie pobierania Microsoft Edge. Jednak powrót do poprzedniej wersji nie jest prostym procesem, obejmuje kilka kroków i może spowodować więcej problemów.

Nawiasem mówiąc, Google Chrome również osiągnął wersję 102. Nie ma jeszcze raportów o problemach z drukowaniem w tej przeglądarce opartej na Chromium. W związku z tym użytkownicy, który mają takie trudności na Edge, mogą spróbować wydrukować swoje dokumenty w przeglądarce Chrome lub dowolnej innej przeglądarce.

Czekamy na reakcję Microsoftu w tej sprawie i jak tylko odniesie się on do tej sytuacji i udostępni stosowną łatkę, to poinformujemy Was o tym w aktualizacji do tego newsa. Na chwilę obecną trzeba jednak uzbroić się w cierpliwości i stosować obejścia. 

Przypominamy, że z ostatnich danych wynika, iż z przeglądarki Microsoft Edge korzysta 212,7 miliona osób na całym świecie. Jest to trzecia najpopularniejsza przeglądarka na rynku i wyprzedza ona choćby Mozilla Firefox. Daleko jej jednak do Safari (ponad 1 mld użytkowników), nie mówiąc już nawet o Google Chrome (przeszło 3,3 mld użytkowników).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przeglądarka Microsoft Edge z błędem, który uniemożliwia drukowanie dokumentów

 0