Przegryzła stalową linkę, żeby ukraść iPhone'a 14 Plus

Przegryzła stalową linkę, żeby ukraść iPhone'a 14 Plus

Kobieta z południowo-wschodnich Chin została aresztowana za kradzież telefonu Apple iPhone 14 Plus. Choć to pozornie tylko jedna z wielu kradzieży, to sposób działania złodziejki jest mocno nietypowy.

Wysokie ceny wywołują w ludziach różne reakcje...

Jak donosi South China Morning Post (SCMP), kobieta z prowincji Fujian, weszła do sklepu z telefonami i początkowo zachowywała się jak każda inna klientka. Zwiedzała sklep, oglądając różne produkty,  skupiając się najbardziej na dziale ze smartfonami. Gdy dotarła do upatrzonego iPhone'a, niespodziewanie zaczęła gryźć linkę zabezpieczającą. Co zaskakujące, udało jej się uniknąć zainteresowania ze strony pracowników sklepu i uciec z łupem. Dopiero nagrania z monitoringu ujawniły, co tak naprawdę się stało.

Przegryzła stalową linkę, żeby ukraść próbkę demonstracyjną iPhone'a 14 Plus. Koszt dentysty z pewnością przewyższy wartość łupu.

Krótko po opuszczeniu sklepu przez Qiu, personel zauważył odłączony kabel i brakujący smartfon. Natychmiast powiadomili policję, która zatrzymała Qiu 30 minut później. Chińska prasa próbuje jednak usprawiedliwiać kobietę, wyjaśniając, że po zgubieniu telefonu poszła do sklepu z zamiarem zakupu nowego urządzenia. Jednak cena iPhone'a 14 Plus wynosząca 7000 juanów (960 dolarów) ją tak rozzłościła, więc zdecydowała się ukraść próbkę demonstracyjną sklepu - dobrze czytacie, próbkę - nie był to nawet działający smarfton.

Nie wiadomo, co dokładnie grozi kobiecie za kradzież smartfona demonstracyjnego ze sklepu. Pewne jest jednak, że po przegryzieniu linki zabezpieczającej, czeka ją kosztowne leczenie dentystyczne.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przegryzła stalową linkę, żeby ukraść iPhone'a 14 Plus

 0