"Przejście na wyłącznie pojazdy elektryczne to „bardzo głupi” pomysł"

"Przejście na wyłącznie pojazdy elektryczne to „bardzo głupi” pomysł"

Były prezydent Donald Trump uczynił ze sprzeciwu wobec pojazdów elektrycznych centralny element swojej platformy, posuwając się nawet do stwierdzenia w świątecznym poście w mediach społecznościowych, żeby zwolennicy elektryków "gnili w piekle" .

W ostatnich wypowiedziach Donalda Trumpa dla mediów nie brakuje krytyki w kierunku pojazdów elektrycznych. W jednym z wywiadów dla Fox News w grudniu ubiegłego roku, Trump wyraził poparcie dla samochodów elektrycznych, jednak równocześnie podkreślił potrzebę utrzymania dostępności pojazdów z silnikiem spalinowym, w tym hybrydowych. Podczas wystąpienia w CNBC, Trump szybko przeszedł do krytyki samochodów elektrycznych, zarzucając im ograniczony zasięg, wysokie koszty oraz produkcję w Chinach. Wskazał również, że promowanie wyłącznie elektrycznych pojazdów jest efektem działania „bardzo, bardzo głupich ludzi”.

W tym tygodniu Trump powiedział gospodarzowi CNBC Joe Kernenowi, że "jest za samochodami elektrycznymi, ale trzeba mieć również wszystkie alternatywy".

Prezydent nie pozostawił również suchej nitki na decyzji Bidena o anulowaniu dzierżawy odwiertów ropy i gazu w Arctic National Wildlife Refuge (ANWR) na Alasce, która została zatwierdzona w 2020 roku za jego kadencji. Trump wyraził gotowość do wznowienia tej decyzji, jeśli odzyska urząd prezydenta w 2024 roku. Poddał również w wątpliwość, czy krajowa sieć elektryczna poradzi sobie z przejściem na pojazdy elektryczne, chociaż badanie MIT wykazało, że ładowanie poza godzinami szczytu może być wykonalne.

Te komentarze Trumpa pojawiły się po jego spotkaniu z dyrektorem generalnym Tesli, Elonem Muskiem, gdzie obaj liderzy wyrazili swoje przeciwstawne stanowiska w kwestii samochodów elektrycznych. „Oczywiście mamy przeciwne poglądy na temat małej rzeczy zwanej samochodami elektrycznymi” - skomentował Trump w CNBC. Jednakże, mimo krytyki, brak jest jasnego obrazu alternatywnych rozwiązań, które Trump miałby zamiar promować w kontekście przyszłości transportu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: "Przejście na wyłącznie pojazdy elektryczne to „bardzo głupi” pomysł"

 0