Przeszło 20% skok ceny Bitcoina po inwestycji Tesli i zapowiedzi wsparcia dla tej kryptowaluty

Przeszło 20% skok ceny Bitcoina po inwestycji Tesli i zapowiedzi wsparcia dla tej kryptowaluty

Duża inwestycja Tesli w Bitcoina oraz zapowiedź wsparcia dla tej kryptowaluty przy zakupie produktów firmy sprawiły, że najpopularniejsza cyfrowa waluta zanotowała kolejny duży wzrost ceny, osiągając kolejny rekord. Niestety, nie są to najlepsze wieści dla pecetowych graczy, gdyż oznaczają jeszcze większe zainteresowanie kopaniem Bitcoinów, a tym samym mniejszą dostępność kart graficznych wykorzystywanych do tego celu. Co gorsza, nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja ta miała się w najbliższym czasie zmienić, a kolejne farmy kryptowalut zdają się powstawać niczym grzyby po deszczu. Oczywiście, Bitcoin nigdy nie słynął ze stabilności (podobnie jak inne tego typu waluty), więc niewykluczony jest nagły zwrot, który całkowicie odmieni ten trend.

Cena pojedynczego Bitcoina na początku wczorajszego dnia wynosiła 39 000 USD, a teraz kształtuje się na poziomie ok. 46 890 USD.

Tesla w poniedziałek ujawniła w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Bitcoina. Zakup, który był konsekwencją zmiany polityki inwestycyjnej firmy, został dokonany, by zapewnić „większą elastyczność w zakresie dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotów ze środków pieniężnych, które nie są wymagane do utrzymania odpowiedniej płynności operacyjnej”. Tesla dodała, że postrzega swoje zasoby Bitcoina jako wysoce płynne i że może nabywać i utrzymywać aktywa cyfrowe „od czasu do czasu lub przez dłuższy czas”. Co więcej, przedsiębiorstwo przekonuje, że w najbliższej przyszłości zamierza akceptować Bitcoina jako formę płatności za swoje produkty. Firma nie zdecydowała jeszcze, czy zamieni te środki na tradycyjne waluty po otrzymaniu zapłaty.

W zgłoszonym wniosku Tesla podaje, że ​​na 31 grudnia 2020 r. posiadała 19,38 miliardów dolarów w gotówce i ekwiwalentach gotówki, co oznacza, że ​​1,5 miliarda dolarów inwestycji w Bitcoina stanowi około 7,7 procent całkowitych zasobów kapitałowych firmy. Elon Musk na początku lutego napisał na czacie Clubhouse, że jest zwolennikiem Bitcoina i że jest bliski „uzyskania szerokiej akceptacji przez konwencjonalnych finansistów”. Nie trzeba było długo czekać na reakcję rynku na poczynania Tesli, gdyż cena pojedynczego Bitcoina na początku wczorajszego dnia wynosiła 39 000 USD, a teraz kształtuje się na poziomie ok. 46 800 USD, co stanowi nowy rekord dla tej waluty (poprzedni wynosił blisko 42 000 USD). 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przeszło 20% skok ceny Bitcoina po inwestycji Tesli i zapowiedzi wsparcia dla tej kryptowaluty

 0