Przetestowano wydajność czterech kart NVIDIA GeForce RTX 3090 w jednym systemie

Przetestowano wydajność czterech kart NVIDIA GeForce RTX 3090 w jednym systemie

W sieci pojawiły się dość niecodzienne wyniki testów kart graficznych, które zostały przeprowadzone na kartach NVIDIA GeForce RTX 3090. W systemie zamontowano bowiem nie standardowo jeden, ani nawet nie dwa, ale aż cztery takie układy (ciekawe jak udało im się kupić aż tyle kart RTX 3090 ;). Za dostarczenie rezultatów odpowiedzialna jest firma specjalizująca się w produkcji niestandardowych, gotowych systemów. Warto podkreślić, że firma jest również znana ze swojego własnego benchmarka PugetBench, który jest skoncentrowany na wydajności związanej z tworzeniem treści. NVIDIA RTX 3090 co prawda nie obsługuje konfiguracji multi-GPU, które wykraczają poza dwie karty, ale ta zasada dotyczy tylko oprogramowania wymagającego technologii SLI. Benchmarki, takie jak Octane, V-Ray czy RedShift, nie opierają się na SLI, tylko najzwyczajniej korzystają z mocy każdego GPU, które jest zamontowane w komputerze.

Puget Systems zbudowało stację roboczą z czterema kartami RTX 3090 i postanowili podzielić się wynikami wydajności takiego monstrum.

W teście zastosowano cztery karty graficzne Gigabyte GeForce RTX 3090 TURBO, które są obecnie jedynymi dostępnymi na rynku modelami z chłodzeniem typu turbina. System testowy to Puget Systems, w którym umieszczono procesor Xeon W2255 z płytą główną ASUS WS C422 SAGE. System jest również wyposażony w 128 GB pamięci DDR4-3200 i podwójne zasilacze EVGA 1600W. Jak widać po specyfikacji jest to potężna stacja robocza, która wraz 10-rdzeniowym procesorem Xeon i czterema kartami graficznymi RTX 3090 pobiera z gniazdka ponad 1,7 KW, co widać na poniższym wykresie.

Testerzy skoncentrowali się na wydajności oprogramowania renderującego, takiego jak OTOY OctaneBench, V-Ray Next, RedShift i DaVinci Resolve, działającego za pośrednictwem wewnętrznego oprogramowania PugetBench. W OctaneBench i V-Ray Next konfiguracja  czterech RTX 3090 zapewnia prawie liniowe skalowanie, jednak czym RedShift i DaVinci wykazują już niższą wydajność, szczególnie w przypadku trzech lub więcej GPU. Praca z takim systemem nie należy jednak do najprzyjemniejszych - zestaw jest bardzo głośny, co jednak nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę ilość wydzielanego ciepła.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przetestowano wydajność czterech kart NVIDIA GeForce RTX 3090 w jednym systemie

 0