Przychody Nvidii wzrosły o 54% rok do roku

Przychody Nvidii wzrosły o 54% rok do roku

Nvidia opublikowała najnowsze wyniki finansowe za ostatni kwartał fiskalny. Firma po raz pierwszy zanotowała ponad 2 mld dolarów przychodu i o 54% poprawiła swój wynik sprzed roku.

Ostatni kwartał fiskalny skończył się dla Nvidii 30 października tego roku, czyli trwał od 1 sierpnia. W tym czasie firma – po raz pierwszy w swojej historii – osiągnęła ponad 2 mld dolarów przychodu. Tym samym poprawiła swój wynik, w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, o 54%.

Największy zysk przynosi firmie segment dla graczy, czyli przede wszystkim dedykowane karty graficzne. Zanotowany przychód z tej części biznesu to 1,244 mld dolarów. To wynik o 85% lepszy niż rok wcześniej, kiedy to przychód wyniósł 761 mln dolarów. Jednocześnie firma poprawiła swoje wyniki w segmencie profesjonalnym, centrum danych oraz dla aut. Gorzej poradził sobie tylko dział OEM & IP, ale różnica nie jest wielka.

Nvidia przewiduje, że kolejny kwartał zakończy się przychodem na poziomie około 2,1 mld dolarów. Firma zamierza także mocno wejść w 2017 roku, w czym pomóc ma między innymi konsola Nintendo Switch, dla której zieloni będą produkować najważniejsze podzespoły. Warto też dodać, że Nvidia podpisała niedawno porozumienie z Teslą, na mocy którego będzie dostarczać komponenty do systemu autopilota, montowanego w elektrycznych samochodach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przychody Nvidii wzrosły o 54% rok do roku

 0