Przyspieszcie transformację cyfrową w świecie hybrydowym dzięki najnowszym rozwiązaniom Lenovo

Przyspieszcie transformację cyfrową w świecie hybrydowym dzięki najnowszym rozwiązaniom Lenovo

Na targach MWC 2023 firma Lenovo zaprezentowała najnowsze rozwiązania w zakresie komputerów PC i Chromebooków. Wśród nowości są m.in. laptopy ThinkPad Z13 i Z16 drugiej generacji z systemem Windows 11 czy przeprojektowane urządzenia ThinkPad X13 i X13 Yoga czwartej generacji z węższymi ramkami, nowymi kolorami, materiałami i funkcjami ułatwiającymi pracę hybrydową i mobilność. Portfolio ThinkPad na rok 2023 uzupełniają laptopy biznesowe ThinkPad T14s, T14 i druga generacja T16 oraz ThinkPad L13, L13 Yoga, L14 i L15 czwartej generacji.

Lenovo podczas targów MWC 2023 odbywających się w Barcelonie pokazała nowe produkty a wśród nich znajdziemy notebooka ThinkPad E14 piątej generacji z wyświetlaczem 16:10 i nowy 16-calowy ThinkPad E16. Pokazano też etui ThinkPad Professional Sleeve, dostępne w rozmiarach 13- i 14-calowych. Do tego umonitor ThinkCentre Tiny-in-One (5. generacji) oferujący ulepszone możliwości audiowizualne i nowe funkcje pozwalające na obsługę wielu scenariuszy pracy. Wreszcie, konsumenci mogą cieszyć się elastycznością oferowaną przez najnowszy IdeaPad Duet 3i, odłączany laptop z systemem Windows 11, który płynnie przechodzi między trybami standardowej pracy i funkcją tabletu. Prezentowany podczas targów IdeaPad Duet 3i pozwala doświadczyć ekosystemu ChromeOS. Urządzenie wyposażone jest również w szereg ulepszeń audio, wizualnych i łączności.

Na targach MWC 2023 firma Lenovo zaprezentowała najnowsze rozwiązania w zakresie komputerów PC i Chromebooków.

fot. Lenovo Thinkpad X13 Yoga Gen4

Wymienione produkty mogą być także dostępne w ramach Lenovo TruScale Device as a Service (DaaS) proponujący organizacjom rozwiązania związane z cyfrowym miejscem pracy, elastyczne opcje płatności i metody skalowania. Firmy mogą wdrożyć pakiet usług Lenovo Premier Support Plus 2. Premier Support Plus wykorzystuje również wgląd AI zasilany przez Lenovo Device Intelligence, aby pomóc zespołom IT przewidywać i zapobiegać przestojom urządzeń w całej flocie administrowanych urządzeń.

Portfolio ThinkPad zwiększa nacisk na gospodarkę cyrkularną

Lenovo koncentruje się na inwestowaniu w odporny i bardziej zrównoważony globalny łańcuch dostaw, zwiększając wykorzystanie zrównoważonego paliwa lotniczego i biopaliw w transporcie, instalując energię odnawialną w swoich fabrykach i przyjmując najnowocześniejsze energooszczędne procesy produkcyjne w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Lenovo zachęca również swoich klientów do realizacji własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez świadczenie usług, takich jak CO2 Offset Service, która zniwelowała już ponad 1 milion ton metrycznych dwutlenku węgla z zakupów komputerów Think PC, oraz Asset Recovery Service, która od 15 lat pomaga klientom w utylizacji sprzętu technologicznego wycofanego z eksploatacji.

Po wprowadzeniu na rynek odświeżonych laptopów ThinkPad X1 w grudniu 2022 r., w pozostałej części portfolio ThinkPad wprowadzono odświeżone i nowe modele. Producent wykorzystując materiały pochodzące z recyklingu w tym plastik Post Consumer Content (PCC) w wybranych komponentach chce wspierać gospodarkę cyrkularną i włączyć materiały pochodzące z recyklingu od konsumentów do 100% produktów PC do 2025 roku. Warto wspomnieć, że zapowiedziana w grudniu 2022 r. aplikacja Lenovo Commercial Vantage trafi też do laptopów ThinkPad serii Z, serii X13, serii T i serii L. Według firmy Commercial Vantage ma na celu wprowadzenie i zachęcanie użytkowników do włączania określonych ustawień, które mają pomóc w zmniejszeniu zużycia energii lub wydłużeniu żywotności komponentów.

fot. ThinkPad Z13
fot. ThinkPad Z13

ThinkPad Z13 (2. generacji) i ThinkPad Z16 (2. generacji) są wyposażone w najnowsze procesory AMD Ryzen serii 7000 z grafiką AMD Radeon™ serii 700M, system Windows 11 i mogą być skonfigurowane z maksymalnie 64 GB pamięci Dual Channel oraz maksymalnie 2 TB dysku SSD PCIe, aby pomóc użytkownikom realizować najbardziej wymagające zadania. ThinkPad Z13 (2. generacji) prezentuje opcjonalny nowy materiał wzmocniony włóknem naturalnym, dopasowany do górnej pokrywy, która wyprodukowana jest z aluminium pochodzącego w 75% z recyklingu. Ten tkany materiał Flax jest wykonany w 100% z produktu rolniczego zebranego podczas zbioru włókien roślin lnianych. Duży haptyczny panel dotykowy znajduje się obok TrackPointa.

Przeprojektowane ThinkPad X13 (4. generacji) i ThinkPad X13 Yoga (4. generacji) posiadają smuklejsze ramki zwiększające stosunek ekranu do całego urządzenia i wprowadzają ulepszenia w funkcjonalności pracy hybrydowej dla osób często podróżujących. Głośniki Dolby Audio są teraz skierowane w stronę użytkownika. X13 czwartej generacji, może być skonfigurowany z nowym 13,3-calowym wyświetlaczem OLED o rozdzielczości 2,8K, który obsługuje Dolby Vision i posiada certyfikat Eyesafe - technologię Natural Low Blue Light, która pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu. ThinkPad X13 (4. generacji) i X13 Yoga (4. generacji) mogą być skonfigurowane z systemem operacyjnym do Windows 11 Pro i być napędzane przez najnowsze procesory 13. generacji Intel Core z Intel vPro i zintegrowaną grafiką Intel Iris X. X13 Gen 4 może być alternatywnie skonfigurowany z najnowszymi procesorami AMD Ryzen serii 7000 z grafiką AMD Radeon serii 700M.

fot. Ideapad Duet 3i
fot. Ideapad Duet 3i

ThinkPad L13 (4. generacji) i L13 Yoga (4. generacji) zawierają również opcję ekranu o niskim natężeniu niebieskiego światła, co ma pomóc w zwiększeniu wydajności baterii. Najnowsza seria L, w tym L14 (4. generacji) i L15 (4. generacji) może być teraz opcjonalnie wyposażona w pamięć masową SSD o pojemności do 2 TB, czyli dwukrotnie większej niż w poprzedniej generacji. wybierać spośród najnowszych ThinkPadów E14 (5. generacji) lub nowego 16-calowego ThinkPada E16. Seria E jest teraz wyposażona w wyświetlacze o proporcjach 16:10 i zwiększonym współczynniku screen-to-body przekraczającym 90%, a dzięki nowej klawiaturze i większej konstrukcji touchpada 115 mm. Urządzenia chipsety Intel Core 13. generacji lub MD Ryzen serii 7000 z grafiką AMD Radeon 610M.

Ulepszony monitor ThinkCentre TIO 5. generacji (22 i 24 cale) All-in-One

ThinkCentre Tiny-in- One (5. generacji) oferuje ulepszone wrażenia audio-wizualne VoIP dzięki unowocześnionej kamerze internetowej 1080p, mikrofonowi i dwóm głośnikom skierowanym do użytkownika. Dochodzą do tego panele z ramkami NearEdgeless z 3 stron z wyświetlaczem sRGB FHD. Oba monitory wykorzystują naturalną technologię niskiego poziomu niebieskiego światła, aby zoptymalizować komfort oczu i są dostępne z 10-punktowym, dotykowym ekranem, który obsługuje również możliwość użycia pióra rysika. Modularna w swej konstrukcji linia produktów ThinkCentre TIO posiada tylną komorę z wbudowanym portem złącza 3 w 1, w który jednostkę stacjonarną Tiny może łatwo wpiąć i ją wysunąć, montując do monitora bez konieczności użycia kabla.

Lenovo monitor

W ramach odświeżonej konstrukcji nowy ThinkCentre TIO (5. generacji) został udoskonalony, aby teraz oprócz standardowego ThinkCentre Tiny obsługiwać nawet wysokowydajne komputery robocze ThinkStation Tiny. Nowością w tej generacji jest również to, że ThinkCentre TIO (5. generacji) zawiera tylny port HDMI, a także Display Port, co umożliwia rozszerzoną kompatybilność z maksymalnie dwoma dodatkowymi komputerami zewnętrznymi, niezależnie od tego, czy jest to laptop, stacja robocza typu tower, czy inny komputer stacjonarny.

IdeaPad Slim 3 Chromebook (14,8 cali)

Chromebook IdeaPad Slim 3 wyposażono w 14-calowy ekrane dotykowy Full HD IPS 100% sRGB oraz procesor MediaTek Kompanio 500 Series. Sprzęt waży 1,3 kg i zawiera baterię, która zapewnia pracę do 13,5 godzin.

IdeaPad Slim 3 Chromebook Gen8

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przyspieszcie transformację cyfrową w świecie hybrydowym dzięki najnowszym rozwiązaniom Lenovo

 0