Przyszła generacja Apple Watch z bardzo ciekawymi funkcjami

Przyszła generacja Apple Watch z bardzo ciekawymi funkcjami

Gigant z Cupertino podobno pracuje nad nowymi zegarkami Apple Watch, z których pierwszy ma zadebiutować jeszcze w tym roku jako Apple Watch Series 7. Wariant z czujnikiem poziomu cukru we krwi raczej nie będzie jednak gotowy przez kolejne kilka lat. Taka nieinwazyjna funkcja bez wątpienia byłaby mile widziana przez diabetyków, pomagając im w monitorowaniu poziomu glukozy. Źródła zaznajomione z tą sprawą ujawniły agencji Bloomberg, że nowa generacja wearable będzie wyposażona w szybszy procesor, lepszą łączność bezprzewodową i zaktualizowany wyświetlacz. Na chwilę obecną nie wiemy nic na temat zmian w designie samego zegarka, ale raczej nie należy się tu spodziewać jakiejś drastycznej metamorfozy.

Kolejna generacja Apple Watch będzie wyposażona w szybszy procesor, lepszą łączność bezprzewodową i poprawiony wyświetlacz.

Przyszła generacja Apple Watch z bardzo ciekawymi funkcjami

Apple podobno przetestowało modele z cieńszymi krawędziami wyświetlacza, które wykorzystują nową technikę laminowania, aby przybliżyć wyświetlacz do przedniego szkła. Co ciekawe jednak, Seria 7 może być nieco grubsza od poprzednika, ale nie na tyle, by zauważył to przeciętny użytkownik. Co więcej, Series 7 przynieść ma także wsparcie dla łączności Ultra-wideband (UWB). Tegoroczne odświeżenie miało również obejmować czujnik temperatury ciała, ale źródła Bloomberga podają, że funkcja ma większe szanse zadebiutować w wersji na 2022 rok. Apple w 2022 r. podobno wprowadzi również następcę swojego podstawowego Apple Watch SE i wprowadzi nowy model skierowany do sportowców ekstremalnych, być może oznaczony jako edycja „przygodowa” lub „odkrywcza”. Model dla entuzjastów aktywnego spędzania czasu pomógłby Apple konkurować z podobnymi, wytrzymałymi produktami firm takich jak Casio i Garmin.

O ile na pomiar cukru we krwi przyjdzie nam jeszcze zapewne poczekać kilka lat, tak funkcja termometru do pomiaru temperatury ciała użytkownika wydaje się zdecydowanie bardziej prawdopodobna w przyszłorocznym modelu Apple Watch. Nie da się ukryć, że Apple ze swoimi smartwatchami zdominowało ten segment rynku i żaden inny producent nie zbliżył się nawet do sukcesu, jaki odniósł tu gigant z Cupertino. Sukcesywne poszerzanie funkcjonalności zdrowotnych Apple Watch sprawia, że sprzęt stał się nie tylko modnym gadżetem, ale i funkcjonalnym urządzeniem monitorującym stan użytkowników. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przyszła generacja Apple Watch z bardzo ciekawymi funkcjami

 0