Przyszłe iPhone`y z bezdotykową obsługą oraz zakrzywionymi ekranami

Przyszłe iPhone`y z bezdotykową obsługą oraz zakrzywionymi ekranami

iPhone X przyniósł nie tylko całkowitą zmianę designu, ale i wiele interesujących funkcji dla użytkowników, jak np. wykorzystanie gestów zamiast przycisku Home. Apple nie zamierza jednak na tym poprzestawać i jak wynika z najnowszych doniesień, szykuje kolejne ciekawe zmiany dla przyszłych iPhone'ów.

Mowa tu o bezdotykowej kontroli za pomocą gestów oraz zastosowaniu zakrzywionego ekranu w telefonach. Do takich informacji dotarła agencja Bloomberg, której źródła przeważnie mają dobre dojście do przecieków z obozu giganta z Cupertino. Z najnowszych wynika zaś, że amerykański koncern pracuje obecnie nad rozwiązaniem, które pozwoli użytkownikom przyszłych iPhone'ów na interakcję ze smartfonem bez potrzeby dotykania urządzenia. Umożliwić ma to wykonywanie określonych zadań jedynie poprzez unoszenie palca nad wyświetlaczem. Brzmi ciekawe, ale żeby sprawdzić jak wypada to w rzeczywistości, przyjdzie nam poczekać zapewne jeszcze kilka lat (przynajmniej 2-3 lata), o ile w ogóle tak się stanie, ponieważ technologia ta nie otrzymała jeszcze ostatecznego zatwierdzenia.    

Apple szykować ma technologię bezdotykowej kontroli iPhone'ów, a także zakrzywione ekrany dla swoich telefonów

To jednak nie wszystko nad czym pracuje obecnie firma w zakresie nowych technologii dla swoich urządzeń. W planach ma bowiem także zakrzywiony wyświetlacz dla telefonów, ale w odróżnieniu od Samsunga, który także stosuje zakrzywione ekrany w swoich flagowych urządzeniach, Apple planuje podejść do tego pomysłu w nieco inny sposób. Ich nowe ekrany mają się "zakrzywiać się do wewnątrz, stopniowo od góry do dołu", a tak przynajmniej opisuje to źródło tej informacji. Do tej pory producent stosował praktycznie zupełnie płaskie ekrany w swoich smartfonach, poza iPhonem X, gdzie krzywizna jest praktycznie niezauważalna, ponieważ ekran zawija się pod dolną ramkę urządzenia. Na to nowe rozwiązanie także przyjdzie nam poczekać 2-3 lata, a w międzyczasie w sieci pojawiają się nowe plotki, jakoby Apple zamierzało w tym roku rozszerzyć pomysł z wcięciem w ekranie na kolejne modele.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przyszłe iPhone`y z bezdotykową obsługą oraz zakrzywionymi ekranami

 0