Przywódca DerpTrolling skazany na 2 lata za ataki DDoS na serwery gier

Przywódca DerpTrolling skazany na 2 lata za ataki DDoS na serwery gier

Austin Thompson, stojący na czele grupy hakerów znanej jako DerpTrolling, został skazany na 27 miesięcy więzienia za rolę jaką odegrał w atakach DDoS, które przeprowadzono przeciw wielu celom w latach 2013-2014. Jedną z ofiar było Sony Online Entertainment - znane obecnie jako Daybreak Games. Thompsonowi nakazano ponadto zapłacić 95000 dolarów w ramach rekompensaty dla firmy. Thompson przyznał się do ataków w listopadzie, a wyrok został ogłoszony przez kalifornijski sąd 2 lipca tego roku. W uzasadnieniu można przeczytać, że ataki Thompsona "były nakierowane głównie na firmy i serwery gier online, w tym Sony Online Entertainment z San Diego" i chociaż nie wymienione są żadne innych zaangażowane firmy, to wiadomo, że grupa uprzykrzała życie gigantom jak Blizzard Entertainment oraz graczom tytułów jak League of Legends czy Dota 2.

Austin Thompson, stojący na czele grupy hakerów znanej jako DerpTrolling, został skazany na 27 miesięcy więzienia za rolę jaką odegrał w atakach DDoS m.in. przeciw Sony Online Entertainment.

Rozproszona odmowa usługi-  czyli ataki DDoS - mają na celu zalewanie serwerów internetowych niepożądanymi żądaniami z wielu miejsc jednocześnie, które spowodują obniżenie poziomu usług dla zwykłych użytkowników, lub całkowite przerwanie działania serwera / usługi. Jest to częsty problem w branży gier i to do tego stopnia, że firmy takie jak Valve zostały zmuszone do podjęcia zdecydowanych kroków w celu rozwiązania tego problemu. W zeszłym tygodniu ataki DDoS na krótko sparaliżowały serwery Final Fantasy XIV w Ameryce Północnej. Grupa DerpTrolling  została wymieniona w komunikacie prasowym sądu i jak donosi Polygon, grupa została oskarżona o przeprowadzenie w 2013 roku ataków na Battle.net, League of Legends i Dota 2.

Ataki przeprowadzone przez Thompsona i DerpTrolling poprzedziły niepowiązane, ale równie sławne ataki, z których zasłynęła w 2014 roku grupa Lizard Squad. Zachary Buchta, przywódca grupy mógł otrzymać wyrok nawet 10 lat więzienia za zniszczenie chronionego komputera, takiego samego przestępstwa, jakiego dokonał Thompson, ale ostatecznie karę złagodzono zaledwie do 3 miesięcy, co było głównie nagrodą za współpracę z władzami i wydanie innych członków Lizard Squad.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przywódca DerpTrolling skazany na 2 lata za ataki DDoS na serwery gier

 0