PS4 zdominowało amerykański rynek w styczniu

PS4 zdominowało amerykański rynek w styczniu

Właśnie nadeszły wyniki styczniowej sprzedaży konsol i gier wideo w USA za miesiąc styczeń. Dane podała firma analityczna NPD Group. Na amerykańskim rynku królowało PS4, ale i Microsoft miał powody do zadowolenia.

W grudniu Sony ujawniło, że na całym świecie rozeszło się ponad 53,4 mln egzemplarzy PS4. Z kolei różne raporty szacują ilość sprzedanych Xboxów One w granicach 25-30 mln.

PlayStation 4 było najlepiej sprzedającą się konsolą w tamtym miesiącu, a cztery z pięciu growych bestsellerów to tytuły na PS4. Nie wiadomo dokładnie jakie to były pozycje - choć prawdopodobnie gry multiplatformowe. W zeszłym miesiącu na konsolę Sony ukazały się dwa exclusive'y: Gravity Rush 2 i Yakuza 0, choć mało prawdopodobne jest to, że okupowały one wysokie miejsca na liście przebojów.

Xbox One z kolei tytułów na wyłączność w styczniu nie uświadczył, chociaż Microsoft nie może powiedzieć, że był to nieudany miesiąc. Firma z Redmond chwali się, że użytkownicy ich konsoli spędzili o 21% więcej czasu niż rok temu. PR amerykańskiej korporacji zapewnia, że Xbox One to jedyna konsola w tej generacji, która zanotowała wzrost aktywność w okresie pomiędzy grudniem a styczniem.

Dokładne dane sprzedaży poszczególnych gier wideo nie są jeszcze znane. Należy się ich spodziewać w ciągu najbliższego tygodnia. Największą premierą stycznia był Resident Evil 7, z obsługą headsetu PlayStation VR dla PS4 i PS4 Pro, a także dostępny w ramach usługi Xbox Play Anywhere dla Xbox One i Windows 10 PC.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PS4 zdominowało amerykański rynek w styczniu

 0