PS5 oferowane na serwisach aukcyjnych za ogromne pieniądze. Powodem braki w dostępności konsoli

PS5 oferowane na serwisach aukcyjnych za ogromne pieniądze. Powodem braki w dostępności konsoli

Sony po miesiącach spekulacji na wydarzeniu poświęconym PlayStation 5 ujawniło cenę oraz datę premiery najnowszej konsoli. W związku z tym sklepy na całym świecie ruszyły z przedsprzedażą dwóch wersji urządzeń i oczywiście wysokie zainteresowanie ze strony konsumentów sprawiło, że w niektórych miejscach dostępna pula PS5 dość szybko się wyczerpała. Problem ten dotyczy różnych sklepów m.in. Amazona czy GameStopa. Pozostaje mieć nadzieję, że braki zostaną szybko uzupełnione i ponownie będzie możliwe składanie zamówień. Nie brakuje jednak osób, które próbują wykorzystać okazję i zarobić na tym interesie wystawiając preodery na konsole na aukcjach internetowych po wyższych cenach. Podczas gdy Sony życzy sobie za sprzęt 499 dolarów (wydanie podstawowe) lub 399 dolarów za model pozbawiony napędu optycznego, tak rekordzista wystawił preoder PS5 za... 25 tysięcy dolarów co w przeliczeniu daje ponad 94 tysiące złotych.

Nie brak osób, które wystawiają swoje preodery na PlayStation 5 na aukcjach po sporo zawyżonych cenach. Rekordzista postanowił sprzedać konsolę za 25 tysięcy dolarów.

PS5 oferowane na serwisach aukcyjnych za ogromne pieniądze. Powodem braki w dostępności konsoli

Nie jest to jednak egzemplarz wyjątkowy czy iście kolekcjonerski tylko zawierający dwa kontrolery, roczny abonament PS Plus oraz gry Destruction All Stars i limitowaną edycję Marvel's Spider-Man: Miles Morales. To najwyższa skrajność zaś większość domorosłych sprzedawców decyduje się wystawić PlayStation 5 po około 800 dolarów bądź 5 tysięcy dolarów co i tak jest przegięciem. Nie brak także aukcji z PS5 Digital Edition, które kosztuje 500 dolarów. Pytanie ilu konsumentów przy braku dostępności towaru podejmie decyzję o zakupie konsoli po zawyżonej cenie na eBayu, bo zapewne takich grup nie zabraknie? Sam interes nie jest co logiczne opłacalny i zwyczajnie należy w takiej sytuacji zaczekać aż PlayStation 5 ponownie pojawi się w ofercie danego sklepu. Ponadto czeka nas czas licznych promocji w tym gorący okres świąteczny, więc najpewniej sprzedawcy po debiucie PS5 zdecydują o chwilowej obniżce konsoli.

PS5 oferowane na serwisach aukcyjnych za ogromne pieniądze. Powodem braki w dostępności konsoli

Warto wspomnieć, że niedawno pojawiły się doniesienia jakoby japońskie przedsiębiorstwo zamierzało zmniejszyć produkcję PS5 o 4 miliony egzemplarzy, czemu sam zainteresowany wyraźnie zaprzeczył stwierdzając, że pierwotne plany nie uległy żadnym zmianom. Nie powinniśmy się więc obawiać o brak konsoli na rynku zaraz po jej premierze. Raport Bloomberga szacuje, że w 2020 roku producent stworzy ok. 11 mln egzemplarzy PlayStation 5. Notabene nadejście nowej generacji oznacza zazwyczaj kres tej poprzedniej, aczkolwiek w udzielonym wywiadzie dla Washington Post, szef Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan zapewnił posiadaczy czwórki, że będą dostawać najnowsze gry jeszcze przez trzy lub cztery lata, co w świecie technologii jest naprawdę sporym czasem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PS5 oferowane na serwisach aukcyjnych za ogromne pieniądze. Powodem braki w dostępności konsoli

 0