PS5 otrzymać ma najwięcej gier na wyłączność w historii PlayStation

PS5 otrzymać ma najwięcej gier na wyłączność w historii PlayStation

Biorąc pod uwagę braki nowych konsol na sklepowych półkach (w szczególności PlayStation 5), gracze mają więcej czasu na wybór odpowiedniego sprzętu do swojego salonu. Jednym z decydujących czynników mogą tu być zapowiedzi ekskluzywnych tytułów na obie platformy, a wygląda na to, że Sony chce się upewnić, że kolejny raz będzie oferowało dużą przewagę w tym zakresie. By tak się stało, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment (SIE), Jim Ryan, ujawnił, że firma „stale inwestuje” we własny software dla PS5, ale nie robi wokół tego zbyt wiele hałasu. „Po cichu, ale konsekwentnie inwestowaliśmy w wysokiej jakości gry na PlayStation i upewnimy się, że generacja PS5 będzie miała więcej dedykowanego oprogramowania niż kiedykolwiek wcześniej” - powiedział Ryan w wywiadzie dla Nikkei. 

Sony: upewnimy się, że generacja PS5 będzie miała więcej dedykowanego oprogramowania niż kiedykolwiek wcześniej.

PS5 otrzymać ma najwięcej gier na wyłączność w historii PlayStation

Ryan dodał, że Sony „wielokrotnie angażowało się w fuzje i przejęcia, w tym Insomniac Games w USA” i stwierdził, że nie wyklucza innych wykupów w przyszłości. Insomniac Games znane jest z kilku popularnych serii gier, w tym Spyro, Ratchet & Clank, Resistance i Marvel's Spider-Man. Nic dziwnego, że Sony chce kontynuować strategię, która odniosła sukces w przypadku PS4 i zamierza jeszcze agresywniej wypuszczać ekskluzywne gry na PS5. Po pierwsze, wojna konsol nowej generacji rozpoczęła się już na dobre, a po drugie, główny rywal, czyli Microsoft, otrzymał zgodę organów regulacyjnych na przejęcie ZeniMax za 7,5 miliarda dolarów. ZeniMax jest właścicielem Bethesdy, a Microsoft zapewne w końcu wykorzysta swój nowy nabytek do wydania ekskluzywnych gier Bethesdy za pośrednictwem usługi Xbox Game Pass, co stanowić może bardzo mocną kartę przetargową. 

„Jeśli jesteś klientem Xbox, chcę, żebyś wiedział, że chodzi o dostarczanie wspaniałych ekskluzywnych gier na platformy, na których istnieje Game Pass. To jest nasz cel, dlatego to robimy” - powiedział w zeszłym miesiącu Phil Spencer, szef Xboxa. Oczywiście ambitne plany obu firm jak na razie rujnowane są przez niedobory układów scalonych na rynku, co utrudnia sprzedaż konsol wygłodniałym graczom. W tym celu Ryan powiedział, że Sony naciska na swoich dostawców, aby zwiększyli produkcję. „Jest kilka powodów, dla których PS5 było trudne do zdobycia. Podaż w dobie nowego koronawirusa była bardzo skomplikowana i musieliśmy ograniczyć dystrybucję do sieci. Podaż na półprzewodniki również jest mocno ograniczona na całym świecie. Prosimy naszych dostawców o pozwolenie, aby zwiększyć produkcję” - powiedział Ryan.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PS5 otrzymać ma najwięcej gier na wyłączność w historii PlayStation

 0