PS5 Showcase. Sony ujawniło datę premiery i cenę PlayStation 5

PS5 Showcase. Sony ujawniło datę premiery i cenę PlayStation 5

Za nami PS5 Showcase, na którym nie zabrakło prezentacji gier znanych nam już wcześniej, a także kilku interesujących nowości. Ponadto Sony wreszcie po miesiącach spekulacji zdradziło oficjalne ceny i datę premiery PlayStation 5. Konsola tak jak Xbox Series trafi do nas w dwóch edycjach: PlayStation 5 oraz tańsze i pozbawione napędu optycznego PlayStation 5 Digital Edition. Za pierwszy wariant zgodnie z przewidywaniami zapłacimy 499 euro, natomiast tańszy odpowiednik kosztuje 399 euro (w Polsce ceny wynoszą kolejno: 2299 zł oraz 1849 zł). PS5 zadebiutuje w sklepach 19 listopada czyli 9 dni później względem Xboxa. Nie wiemy na ile japoński gigant wyceniał swój sprzęt przed ujawnieniem przez Microsoft stawek za Xbox Series X i Xbox Series S, ale od pewnego czasu spekulowało się, że piątka miała być droższa zaś pod wpływem ruchu konkurenta ze Stanów Zjednoczonych zdecydowano o obniżkach cen. Jeśli chodzi o gry to chyba najważniejszym punktem wydarzenia była zapowiedź God of War 2 znanego formalnie pod nazwą God of War Ragnarok, a także produkcji związanej z uniwersum Harry'ego Pottera.

God of War Ragnarok

Niestety w tym przypadku zabrakło większych detali poza ujawnieniem loga tytułu i daty premiera. Nowe przygody Kratosa trafią na PS5 w 2021 roku. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że będzie to kontynuacja losów bohatera rozpoczętych w wydanym w 2018 roku God of War. Nie zabraknie też odniesień do mitologii skandynawskiej, która tak przypadła graczom do gustu i związanych z nią stworów czy bogów.

Hogwarts Legacy

Jest to najnowsza gra związana ze słynnym czarodziejem, aczkolwiek bez jego udziału. Akcję opowieści nie umieszczono we współczesności tylko XIX wieku. Według przekazanej informacji dostaniemy żyjący Hogwart czy masę znanych z książek zwierząt wliczając do tego hipogryfy. Nie zabraknie również latania na miotłach. Oprócz eksploracji zamku do naszych zadań będzie należało uczestniczenie w lekcjach czy wykonywanie szeregu zadań dziejących się też poza szkołą magii. Tytuł trafi na PC i konsole w przyszłym roku. Bez wątpienia może to być jedna z lepszych jak nie najlepsza adaptacja świata Harry'ego Pottera, ponieważ po kilku wzbudzających nostalgię u starszych graczy odsłonach serii Potter miał raczej pecha niż szczęście do wirtualnych przygód czego idealnie dowodzi Harry Potter i Insygnia Śmierci wydane przez Electronic Arts.

Final Fantasy XVI

Fani kultowej marki czekali na to od dawna i wreszcie ich marzenia się spełniły. Warto wspomnieć, że historię osadzono w miejscu fantasy, lecz bez elementów futurystycznych znanych z poprzedniej części. Wychodzi więc na to, że klimatem gra przypomina bardziej średniowiecze i nie zabraknie mroczniejszych wątków. Wprawdzie szesnastka zadebiutuje na PlayStation 5, lecz o pełnoprawnej ekskluzywności nie może być mowy bowiem pozycja trafi na PC. Co ciekawe sam gameplay przygotowano właśnie na komputerach i wrzucono na PS5. Powstanie pełnoprawnego epizodu nie stanowi zaskoczenia szczególnie po sukcesach odniesionych przez m.in. remake Final Fantasy VII.

Demon's Souls

Podczas prezentacji pokazano trwający 4 minuty gameplay ze wspomnianej gry od studia Bluepoint, na którym widzimy walkę z jednym z bossów i standardowymi oponentami. Chociaż nie znamy oficjalnej daty premiery na PS5 to Geoff Keighley stwierdził, iż pojawi się ona wraz z konsolą Sony. Demon's Souls to remake popularnej produkcji z PlayStation 3, która zadebiutowała jeszcze przed Dark Souls. Fabuła rozgrywa się w ponurym królestwie Boletaria opanowanym przez siły dawnego bóstwa. Naszą rolą jest powstrzymanie pustoszącej fantastyczną krainę wrogą armię demonów.

Resident Evil Village

Capcom zaprezentował drugi trailer nowego Resident Evil. Akcję opowieści umieszczono w europejskiej wiosce, gdzie znajduje się tajemniczy zamek. Główny bohater Resident Evil 7 wraz z towarzyszącą mu partnerką uciekają z Luizjany, aczkolwiek są śledzeni przez doskonale znanego fanom serii Chrisa Redfielda, który zamierza zniszczyć nowe życie Ethana. Wśród potworów obecnych w grze nie zabraknie m.in. tych przypominających wilkołaki. Tytuł zadebiutuje w 2021 roku.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Przygoda tytułowego Milesa Moralesa rozpocznie się po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniczce, a jej otoczką jest konflikt między organizacją militarną oraz światem przestępczym co oczywiście negatywnie wpływa na samo miasto i jego mieszkańców. Na przedstawionym fragmencie z gry nowy główny bohater ratuje cywili ze zniszczonego mostu i należy przyznać robi to w iście efektowny sposób. Gra zadebiutuje w okresie świątecznym 2020 roku.

PS Plus Collection

Na koniec nie zabrakło pewnej niespodzianki. Sony przedstawiło listę produkcji, które wejdą w skład PS Plus Collection na PS5. W skrócie to pakiet produkcji dostępnych pierwotnie na PS4 i nie zabraknie tutaj wysokobudżetowych propozycji np. God of War, Uncharted 4, Ratchet and Clank, Days Gone, Until Dawn czy Detroit: Become Human. Jeśli więc kupimy subskrypcję producenta to dostaniemy całkiem pokaźny zestaw startowy, ale niestety nie wiemy czy gry zostaną w jakikolwiek sposób usprawnione.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PS5 Showcase. Sony ujawniło datę premiery i cenę PlayStation 5

 0