PS5 Slim zaprezentowane na pierwszych unboxingach. Konsola nie jest dużo mniejsza od podstawki?

PS5 Slim zaprezentowane na pierwszych unboxingach. Konsola nie jest dużo mniejsza od podstawki?

Do sieci trafiły pierwsze filmy z unboxingami PlayStation 5 Slim, dzięki którym możemy dowiedzieć się, czy nowy model konsoli jest faktycznie mniejszy od podstawowego.

Youtuber o pseudonimie Dave2D jako jeden z pierwszych rozkręca PlayStation 5 Slim do zera i zestawia go z podstawowym wariantem PS5. Co Jego zdaniem odświeżony model w praktyce nie jest dużo mniejszy od oryginału. Dave2D skomentował również to, że górne panele mają błyszczące wykończenie. Natomiast część napędu optycznego posiada matowe wykończenie, podobne, ale nie identyczne z tym z oryginalnego PS5. Nowe wydanie konsoli PlayStation 5 Digital waży 2,6 kg, dla porównania oryginał ma wagę 3,4 kg.

PS5 Slim zostało zaprezentowane na pierwszych unboxingach.

Pierwsze wydanie PS5 z napędem waży 3,9 kg, a PlayStation 5 Slim 3,2 kg. Youtuber dodał, iż napęd można zaskakująco szybko i łatwo wyjąć z urządzenia, bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Z drugiej strony dostęp do miejsca, w którym umieszczono dysk SSD nadal wymaga użycia śrubokręta.

Ostro skrytykowano także nową podstawkę poziomą. Do maszyny dołączona jest podstawka, składająca się z dwóch plastikowych klipsów. Stojak pionowy będzie sprzedawany osobno. Sugerowane ceny detaliczne nowego modelu PS5 przedstawiają się następująco: PS5 z napędem Ultra HD Blu-ray – 499,99 USD / 549,99 EUR / 479,99 GBP, wersja cyfrowa PS5 – 449,99 USD / 449,99 EUR / 389,99 GBP.

Warto zaznaczyć, że do skonfigurowania napędu potrzebny jest dostęp do sieci. Bez tego nie odpalimy gry z płyty. Decyzja Sony jest kontrowersyjna, aczkolwiek pewnie producent chce mieć pewność, że użytkownicy korzystają z oryginalnego napędu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PS5 Slim zaprezentowane na pierwszych unboxingach. Konsola nie jest dużo mniejsza od podstawki?

 0