PS Plus na styczeń ujawnione. Oferta zainteresuje fanów Tomb Raidera

PS Plus na styczeń ujawnione. Oferta zainteresuje fanów Tomb Raidera

Sony zaprezentowało całkiem interesującą ofertę PS Plus na styczeń 2021 roku, w ramach której abonenci otrzymają trzy gry: Shadow of the Tomb Raider, GreedFall (wersja PS4) oraz Maneater (wydanie na PS5). Produkcje będziemy mogli odebrać od 5 stycznia. Oczywiście najważniejszą propozycją z tego zestawu są ostatnie przygody Lary Croft, które zadebiutowały ponad dwa lata temu i zebrały całkiem pozytywne oceny. Akcja opowieści toczy się po wydarzeniach zaprezentowanych w Rise of the Tomb Raider i stanowi zwieńczenie trylogii zapoczątkowanej przez Crystal Dynamics, w której dzielna pani archeolog walczy z członkami Trójcy. Tym razem Croft trafia do Ameryki Łacińskiej gdzie zwiedza m.in. pozostałości po Majach oraz Aztekach, by odkryć tajemnice wrogiego zakonu i pokonać jego przywódcę. Shadow of the Tomb Raider pod względem mechaniki nie jest rewolucją i kontynuuje pomysły wprowadzone przy okazji dwóch poprzednich odsłon.

Shadow of the Tom Raider, GreedFall i Maneater to gry, które trafiły do styczniowej oferty PS Plus.

GreedFall, za które odpowiada studio Spiders przenosi nas do fantastycznego świata stylizowanego na XVII wiek, gdzie wcielamy się w młodego legata Kongregacji Kupieckiej mającego zajmować się na wyspie stosunkami dyplomatycznymi z innymi nacjami, choć jego nadrzędną rolą jest znalezienie lekarstwa na chorobę wyniszczającą Stary Świat. Mamy tu do czynienia z grą RPG więc twórcy postawili na interakcje z napotkanymi postaciami oraz podejmowanie decyzji nie tylko kształtujących dalszy przebieg opowieści, ale także to, w jaki sposób wykonamy dostępne misje. Produkcja oferuje na początek kreator postaci gdzie wybieramy płeć głównego bohatera czy inne mniejsze elementy. Nie brakuje też drzewka rozwoju postaci oferującego przeszło sto umiejętności do odblokowania, aczkolwiek nie wprowadzono tu żadnej klasy bohatera.

W Maneater kierujemy z kolei poczynaniami groźnego rekina ludojada osieroconego oraz zostawionego w Gulf Coast. Naszym zadaniem jest nie tylko przetrwanie, ale jednocześnie zemszczenie się na osobach odpowiadających za śmierć jego matki. Rozgrywka skupia się na eksploracji podwodnego terenu i poszukiwaniu pożywienia dla głównego bohatera i co należy zaznaczyć, to właśnie z odżywianiem wiąże się system rozwoju zaś my otrzymujemy możliwość powiększania wybranych miejsc ciała, które zwiększają możliwości atakowania nieprzyjaciół. Po drodze napotykamy różnych wrogów m.in. ludzi stanowiących pożywienie dla rekina.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PS Plus na styczeń ujawnione. Oferta zainteresuje fanów Tomb Raidera

 0