PSVR wraz z grą Farpoint otrzyma nowe akcesorium - Aim Controller

PSVR wraz z grą Farpoint otrzyma nowe akcesorium - Aim Controller

Farpoint to zaprezentowana w tamtym roku gra na headset do Wirtualnej Rzeczywistości - PlayStation VR. Jak dowiedzieliśmy się z GDC 2017, produkcja ukaże się w maju tego roku i będzie do niej dołączone dodatkowe nowe akcesorium do PSVR.

Farpoint wykorzystuje nowe urządzenie peryferyjne zwane Aim Controller, które stworzyli wspólnie twórcy gry - Impulse Gear oraz Sony. Składa się ono z sensora-kulki do celowania, pojedynczej gałki do sterowania i spustu. Niestety sprzęt ten posiada pewne ograniczenia - PS VR nie będzie mógł śledzić naszych ruchów jeśli znajdziemy się poza polem widzenia kamery bądź blokujemy światełko na kulce do trackingu. Zarówno Farpoint, jak i Aim Controller mają swoją premierę 16 maja. Początkowo zarówno gra, jak i akcesorium miały ukazać się w marcu. Tytuł ma wyróżniać się spośród większości produkcji tego typu możliwością kontrolowania głównej postaci, zamiast wykorzystywania mechaniki teleportacji. Pomimo stworzenia dedykowanego osprzętu, Farpoint będzie jednak grywalny za pomocą standardowego kontrolera Dualshock 4.

Deweloperzy na GDC 2017 ogłosili, że Farpoint umożliwi rozgrywkę kooperacyjną.

Aim Controller - nowe akcesorium do PlayStation VR

Farpoint to strzelanina FPS, której akcja toczy się na obcej planecie. Rozgrywka jest połączeniem eksploracji i strzelaniny, jednak nie mamy pełnej swobody ruchów, jak w standardowej grze z tego gatunku. Produkcja Impulse Gear jest kompromisem pomiędzy grą "na szynach", a pełnoprawnym FPS-em. Niestety z racji pewnych ograniczeń w kwestii śledzenia ruchów, Aim Controller nie pozwoli na grę w tytuły pokroju Superhot ani Robo Recall, które wymagają dwóch kontrolerów. Dlatego też obydwie te gry musiałyby zostać mocno zmodyfikowane, aby mogły trafić na PSVR. Zestaw Farpoint z dołączonym akcesorium Aim Controller ma kosztować 80 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PSVR wraz z grą Farpoint otrzyma nowe akcesorium - Aim Controller

 0