PUBG, Fortnite i H1Z1 zbanowane w Chinach

PUBG, Fortnite i H1Z1 zbanowane w Chinach

Na początku tego miesiąca chiński rząd powołał do życia Komitet ds. Oceny Etycznej w Internecie, grupę której zadaniem jest ocenianie gier sieciowych i ustalenie czy nie naruszają zasad socjalnych i etycznych. Spośród 20 popularnych tytułów, które jako pierwsze znalazły się na celowniku oceniających, 11 zostało skierowanych do poprawy w związku z niepokojącymi elementami, a pozostałe 9 całkowicie oblało sprawdzian i zakazano ich na terenie Chin. Rezultatem działań chińczyków jest całkowity ban dla takich hitów jak Fortnite, PlayerUnknown’s Battlegrounds i H1Z1, nawet pomimo tego, że Fortnite jest dostosowane do młodszych wiekiem graczy.

Wprowadzenie systemu ocen gier wymusi na wydawcach dostosowanie swoich produkcji do wymogów, co będzie miało wpływ na resztę świata, lub wydawanie osobnych wersji dla Chin.

Kilka z tych z tych produkcji jest dużo bardziej popularnych w Chinach niż na Zachodzie i wyprodukowanych przez firmy jak Tencent i NetEase. Można zatem śmiało zakładać, że zostaną one dostosowane do wymogów Chińczyków. Jednakże w przypadku 10 pozycji przewaga graczy jest na Zachodzie, wliczając w to League of Legends, Overwatch, Fortnite i kilka innych tytułów. League of Legends, Overwatch, Diablo i World of Warcraft wymagają poprawy jeśli nie chcą podzielić losu zbanowanych produkcji. Deweloperzy muszę dostosować do wymogów choćby wygląd bohaterek, tak by nie prezentowały one kobiecych kształtów oraz wprowadzić moderację na toksycznym chacie. Dodatkowo strzelanki od Blizzard są krytykowane za elementy wizualne, które propagują niewłaściwe wartości, natomiast Diablo podpadło misjami, które uwzględniają oszustwo.

Grupa zbanowanych gier zawiera kilka popularnych tytułów wliczając w to hity z gatunku battle royale. PUBG, Fortnite, H1Z1 oraz Ring of Elysium zostały zakazane za krew i przemoc, choć jak wspomniane zostało wcześniej, w Fortnite w ogóle nie ma krwi i zastanawiać może zatem czemu Overwatch zostało warunkowo dopuszczone. Chiny są ogromnym rynkiem, który otworzył się na gry. Wprowadzenie zakazu dla niektórych tytułów, to potężny cios dla wydawców i spodziewać się można zatem wprowadzenia poprawek, bądź wydania specjalnych wersji na rynek chiński. Ubisoft próbowało wprowadzić cenzurę do swojej świetnej gry Rainbow Six Siege, jednak gwałtowna reakcja graczy szybko spowodowała zmianę zamiarów studia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PUBG, Fortnite i H1Z1 zbanowane w Chinach

 0