PUBG Mobile ze świetnymi wynikami. Twórcy prezentują statystyki

PUBG Mobile ze świetnymi wynikami. Twórcy prezentują statystyki

Playerunknown's Battlegrounds to battle royale, który odnosił ogromne sukcesy jeszcze przed nadejściem Fortnite. I chociaż twórcy PUBG nie stworzyli gatunku battle royale od podstaw to bez wątpienia udało im się go znacząco spopularyzować wśród społeczności graczy. Po wspaniałych wynikach osiągniętych na komputerach naszedł czas nie tylko na przeniesienie gry na konsole, ale również platformy mobilne. Właśnie na tych ostatnich urządzeniach pozycja Playerunknown's Battlegronds jest równie silna co niegdyś na PC. Według najnowszych statystyk PUBG Mobile pobrało do tej pory 400 milionów osób korzystających z Androida oraz iOS, a ponadto przekroczono liczbę 50 mln aktywnych użytkowników dziennie. Warto podkreślić, iż jeszcze w listopadzie ubiegłego roku liczba pobrań wynosiła 200-300 milionów.

PUBG Mobile pobrało dotychczas 400 milionów osób korzystających z Androida i iOS. Z kolei dziennie w mobilnego battle royala gra nawet 50 mln użytkowników.

W Chinach specjalnie dostosowane wydanie gry, które dostępne jest pod zmienioną nazwą Game for Peace generuje wydawcy Tencent równie wysokie przychody co tradycyjna wersja dostępna na pozostałych rynkach. Zgodnie z danymi firmy analitycznej Sensor Tower w ubiegłym miesiącu PUBG Mobile wygenerował przychody na poziomie 76 mln dolarów zaś jej chiński port 70 milionów dolarów. Z potencjału produkcji sprawę zdają sobie organizatorzy esportowych rozgrywek PUBG Mobile Club Open, którzy w marcu zwiększyli pulę nagród do aż 2,5 miliona dolarów po nawiązaniu współpracy z Vivo będącym sponsorem tytularnym. Przy okazji oprócz chwaleniem się statystykami deweloperzy dodali także do wersji mobilnej nową zawartość.

Jedną z nowości jest dodanie trybu Team Deathmatch gdzie dwie ekipy po czterech członków każda walczą o zwycięstwo, z kolei do celów zabawy należy nabicie 40 zabójstw. Ponadto zaimplementowano szereg usprawnień wliczając w to osobne ustawienia dla FPP oraz TPP. Mimo wszystko PUBG nie rozwija się równie szybko co jego największy konkurent Fortnite. Epic Games stara się regularnie implementować nowe aktualizacje i organizować następne sezony. Jednak dużo gorzej sytuacja wygląda w przypadku Apex Legends, który choć doskonale wszedł w rynek to niestety autorzy dość rzadko dodają świeże rzeczy, przez co zainteresowanie produkcją wyraźnie zmalało od momentu debiutu. Szansą na poprawę sytuacji jest rozpoczynający się nowy sezon, aczkolwiek społeczności wciąż brakuje kolejnej mapy w grze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PUBG Mobile ze świetnymi wynikami. Twórcy prezentują statystyki

 0