PUBG - odnotowano wzrost zainteresowania grą. Tytuł wraca na właściwe tory?

PUBG - odnotowano wzrost zainteresowania grą. Tytuł wraca na właściwe tory?

Gdy Playerunknown's Battlegrounds debiutował na początku 2017 roku na Steam w ramach early access raczej nikt nie oczekiwał, że zdoła pobić wszelkie wcześniejsze rekordy ustanowione przez inne gry i wygenerować jego autorom tak ogromne przychody. A jednak, w momencie finalnej premiery na PC kilkanaście miesięcy później PUBG posiadał już w pełni ugruntowaną pozycję ciesząc się powszechnym uznaniem. Sytuacja zmieniła się jakiś czas po pojawieniu się darmowego i przez to atrakcyjniejszego Fortntie. Fani wirtualnej rozrywki, który zaczęli interesować się gatunkiem battle royale przychylniej patrzyli na opartą na modelu free-to-play produkcję Epic Games, na czym stopniowo tracił właśnie Playerunknown's Battlegrounds. Niestety pojawienie się tytułu Bluehole na konsolach Xbox One i ostatnio PlayStation 4 raczej nie wiele zmieniło w całej sytuacji, gdyż mijający rok bez cienia wątpliwości należał właśnie do Fortnite.

Po wprowadzeniu najnowszej aktualizacji do PUBG odnotowano zwiększone zainteresowanie niegdyś najpopularniejszym battle royale.

PUBG - odnotowano wzrost zainteresowania grą. Tytuł wraca na właściwe tory?

Choć jak wynika z najnowszych statystyk PUBG zaczął nadrabiać stratę do swego konkurenta. Według Steam Charts w ciągu ostatnich 30 dni na serwerach gry przebywało maksymalnie 1,109,766 co jest oczywiście sporym wzrostem, albowiem w listopadzie liczba ta wynosiła 895,650, a więc najmniej ze wszystkich miesięcy w roku. Dane potwierdził także wykres widoczny na Steamie — wczoraj zanotowano aż 1,083,312 graczy, aczkolwiek dziś nastąpił nieznaczny spadek w granicach 976,015 ludzi. Tak czy inaczej, statystyki udowodniły, że PUBG po okresie posuchy oraz braku nowości, które mogłyby przyciągnąć starych i nowych odbiorców chwilowo wrócił na właściwe tory. Z pewnością jest to zasługa wprowadzonej niedawno zimowej mapy mającej pierwotnie pojawić się dawno temu. Widocznie deweloperzy uznali okres świąteczny za najwłaściwszy moment.

PUBG - odnotowano wzrost zainteresowania grą. Tytuł wraca na właściwe tory?

Pytanie brzmi na jak długo studio odpowiedzialne za projekt zdoła utrzymać zwiększone zainteresowanie swoim produktem? Konkurencja nie spi i co chwile jesteśmy zasypywani coraz to nowszymi grami z gatunku battle royale jak np. darmowym Ring of Elysium, który mapę umieszczoną w zasypanym śniegiem kurorcie posiada już od momentu premiery. Z drugiej strony spadek formy po takim gorącym dla PUBG okresie nie wydaje się szczególnym zaskoczeniem i najpewniej podobny moment napotka także rywal w postaci Fortnite. Ponadto Bluehole zarobiło i tak dużo więcej niż zakładało przed wypuszczeniem tytułu na rynek.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PUBG - odnotowano wzrost zainteresowania grą. Tytuł wraca na właściwe tory?

 0