PUBG pobiło Dota 2 na Steamie. Gra jest bestsellerem 2017

PUBG pobiło Dota 2 na Steamie. Gra jest bestsellerem 2017

Sukcesu PlayerUnknown's Battlegrounds nie ma końca. Niedawno twórcy celebrowali kolejny kamień milowy aktywności online, a tymczasem gra wskoczyła na sam szczyt Steamu.

Po raz pierwszy w historii zdarzyło się produkcji BlueHole, która nadal znajduje się w programie Early Access, przeskoczyć najpopularniejszą do tej pory grę na platformie Valve - Dota 2. Brendan Greene aka PlayerUnknown, główny projektant PUBG opublikował na Twitterze zrzut ekranu pokazujący aż 877 844 osób jednocześnie toczących boje w stylu battle royal w jego grze. Wczoraj o 16:10 czasu polskiego na serwerach Dota 2 dla porównania bawiło się w jednym momencie 842 919 graczy. Jeszcze do niedawna, sukces PlayerUnknown's Battlegrounds wydawał się relatywnie duży, ale tytuł F2P Valve zdawał się być poza zasięgiem.

Twórca gry, Brendan Greene właśnie pochwalił się statystykami na Twitterze, a dodatkowo PUBG według danych NPD jest najlepiej sprzedającą się grą w 2017.

To nie jedyne pozytywne wieści dotyczące multiplayerowego hitu. Jak się okazuje, według analityka Daniela Ahmada z Niko Partners, mającego dostęp do danych NPD (firmy dysponującej oficjalnymi wynikami sprzedaży w USA), PUBG jest najczęściej kupowaną grą w 2017. Jest jednak pewien haczyk - mianowicie w użytej nomenklaturze ("best-selling single platform title") zawarta jest zarazem informacja, że chodzi o dane sprzedaży z pojedynczej platformy, a więc niektóre pozycje mogły w sumie rozejść się w większym, całościowym nakładzie. Aczkolwiek 7 milionów sprzedanych kopii to i tak niesamowicie imponujący wynik. To więcej nawet niż konsolowe blockbustery takie, jak Halo 5 czy Uncharted 4. Niedługo będzie okazja, aby wynik ten dodatkowo znacznie poprawić, z racji zbliżającej się premiery na Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PUBG pobiło Dota 2 na Steamie. Gra jest bestsellerem 2017

 0