PUBG pozywa Apple i Google za sprzedaż Free Fire - klona popularnego battle royale

PUBG pozywa Apple i Google za sprzedaż Free Fire - klona popularnego battle royale

Klony różnych gier to prawdziwa plaga na platformach mobilnych. Twórcy walczą z naśladowcami na drodze prawnej, a najnowsza sprawa dotyczy podróbek PUBG.

Twórca popularnej gry battle royale PUBG: Battlegrounds złożył pozew przeciwko Apple i Google za dopuszczenie do naruszenia praw autorskich poprzez sprzedaż tak zwanych klonów gier w App Store i Google Play Store. Koreańskie studio Krafton Inc, wraz z amerykańskim oddziałem PUBG Santa Monica, twierdzi, że singapurski twórca gier Garena podrobił Battlegrounds w dwóch grach (Free Fire i Free Fire: MAX), podczas gdy Apple i Google zezwoliły na publikowanie i redystrybucję tych gier w swoich sklepach. Pierwszy z tytułów Free Fire ma 102789117 pobrań na Google Play i w większości pozytywne oceny. Nic dziwnego, że PUGB czuje zagrożenie z powodu tej produkcji i potencjalny spadek graczy, którzy przecież mogliby grać w oryginał.

Popularna gra Free Fire to klon PUBG. Twórcy postanowili pozwać Google i Apple za sprzedaż "podróbki"

Skarga została złożona w Sądzie Okręgowym Kalifornii, a powód domaga się rozprawy z udziałem ławy przysięgłych. Pierwsza gra została wydana w 2017 roku, krótko po premierze PUBG: Battlegrounds, a druga pochodzi z września 2021 roku. Krafton wezwał Apple oraz Google do zaprzestanie sprzedaży i dystrybucji rzekomych gier, które mają być klonami ich produkcji. Należący do Google YouTube jest również częścią pozwu. Portalowi wideo zarzuca się udostępnianie filmów pokazujących rozgrywkę w grach, które kopiują PUBG.

To nie pierwszy raz, kiedy twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds wnoszą pozew przeciwko innemu deweloperowi. W 2018 roku Krafton pozwał Epic Games za "podobieństwa między PUBG a Fortnite". Sprawa ta została wkrótce wycofana a oba studia zawarły umowę. Możliwe, że na szybkie wypracowanie szybkiego porozumienia miał wpływ fakt, że oba studia częściowo należą do Tencent.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PUBG pozywa Apple i Google za sprzedaż Free Fire - klona popularnego battle royale

 0