PUBG pozywa Fortnite oskarżając o plagiat

PUBG pozywa Fortnite oskarżając o plagiat

Twórcy Playerunknown's Battlegrounds czują coraz większe zagrożenie ze strony Fortnite. Epic zdążyło się już jednak rozpędzić i tej machiny do zarabiania pieniędzy nic już nie powstrzyma.

Deweloperzy odpowiedzialni za stworzenie Playerunknown's Battlegrounds już dawno sugerowali, że mogą podjąć prawne kroki przeciw ich największemu rywalowi jakim jest Fortnite. O ile jeszcze jakiś czas temu PUBG stało na szczycie, to teraz mocno spada w notowaniach, a twórcom gry zaczyna się palić grunt pod nogami. W związku z takim stanem, twórcy PUBG złożyli pozew przeciw deweloperowi odpowiedzialnemu za Fortnite, zarzucając złamanie praw autorskich. PUBG Corp., firma z siedzibą w Korei Południowej, pozwała amerykańskie Epic Games, zarzucając studiu, że Fortnite jest w niektórych aspektach kopią PUBG. Oskarżyciele dodają, że tak naprawdę to pozew został złożony już w styczniu tego roku w sądzie w Seulu, a w roli strony broniącej występuje Epic Games Korea, koreański oddział Epic.

Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że PUBG działa na silniku Unreal Engine stworzonym przez stronę pozwaną, czyli Epic

pubg

We wrześniu ubiegłego roku PUBG Corp. oznajmiło, że analizuje czy "Fortnite nie kopiuje doświadczeń, z których znane jest PUBG". Koreańskie studio podkreśla, że to właśnie "PUBG jest pierwszą niezależną strzelanką Battle Royale". Doniesienia nie mówią nic o szczegółach pozwu, jednak PUBG Corp. wcześniej podkreślało, że UI, rozgrywka i wiele innych elementów wykazują podobieństwa pomiędzy PUBG i Fortnite. Jeszcze w marcu sam Brendan Greene, czyli Playerunknown utrzymywał, że całościowo Fortnite jest dobrym zjawiskiem dla gatunku battle royale. "To świetnie, że przestrzeń battle royale się rozszerza i Fortnite dostarcza ten gatunek do rąk większej ilości ludzi" - powiedział Greene. W ubiegłym roku PUBG było na szczycie popularności gier battle rolaye, jednakże pierwszeństwo przejmuje teraz Fortnite. Gra studia Epic cieszy się ogromną popularnością i przynosi ogromne ilości pieniędzy. Z ostatnich raportów wynika, że ta darmowa produkcja przyniosła 300 milionów dolarów USD dochodów w samym kwietniu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PUBG pozywa Fortnite oskarżając o plagiat

 0