PUBG wciąż cieszy się sporą popularnością. Zimowa mapa widoczna na grafice

PUBG wciąż cieszy się sporą popularnością. Zimowa mapa widoczna na grafice

Playerunknown's Battlegrounds wkrótce po swoim debiucie zaczął odnosić zaskakujące wręcz sukcesy bijąc kolejne rekordy pod względem zainteresowania ze strony fanów gier. Zrealizował też inny ważny cel, a mianowicie spopularyzował gatunek battle royale, którym aktualnie pragnie inspirować się większość deweloperów tworzących takie marki jak Battlefield czy Call of Duty. Jednak wraz z pojawieniem się darmowego Fortnite sława PUBG zaczęła stopniowo topnieć, a w pewnym momencie gra Epic Games zdołała nawet przegonić odwiecznego rywala. Obecne statystyki SteamDB potwierdzają, że PUBG nadal pozostaje bardzo popularną produkcją dokonującą kolejnej niemożliwej rzeczy mianowicie przez 365 dni na jej serwerach przebywało średnio po milion osób.

W ciągu ostatniego roku na serwerach PUBG przebywało minimum po milion graczy.

PUBG wciąż cieszy się sporą popularnością. Zimowa mapa widoczna na grafice

Tutaj warto wspomnieć, że najlepszy czas przypadł na dzień 13 stycznia bieżącego roku, bowiem wówczas 24-godzinny szczyt wyniósł 3,2 mln aktywnych graczy. Niestety właśnie od tamtej pory rozpoczął się drobny spadek zainteresowania. Oczywiście SteamDB śledzi statystyki wyłącznie dla platformy Valve, przez co nie ma możliwości skonfrontowania tego rezultatu z konkurencyjnym Fortnite, ponieważ funkcjonuje on na autorskim rozwiązaniu Epic Games. Z pewnością podstawowym elementem przemawiającym za Fortnite jest fakt, że tytuł otrzymuje dość regularnie różnego rodzaju eventy w postaci kolejnych sezonów czego nie można powiedzieć o PUBG. W tym przypadku deweloperzy ograniczają się do sporadycznego wypuszczania nowej mapy bądź dodawania pomniejszych rzeczy.

PUBG wciąż cieszy się sporą popularnością. Zimowa mapa widoczna na grafice

Właśnie, ogromną tajemnicą pozostaje kolejna miejscówka, jaka pojawi się w Playerunknown's Battlegrounds (większość fanów wskazuje śnieżne tereny). Na Reddicie wrzucono obrazek przedstawiający wspomnianą mapę o nazwie Dihor Otok. Posiada ona powierzchnię 8x8 km, ale sam ląd zajmuje mniej więcej 6x6 km. Jest to tym samym większy teren od wcześniejszego Sanhoku, lecz mniejsza od podstawowych Miramar oraz Erangel. Przy okazji pojawiło się parę grafik ukazujących przykładowe elementy, jakie znajdą się na Dihor Otok, jest to m.in. mały labirynt, kosmiczna rakieta i zamek. Należy przyznać, że do mroźnej lokacji bardzo dobrze pasowałaby zmienna pora dnia. Niestety termin potencjalnego pojawienia się Dihor Otok nie jest obecnie znany, choć zapewne pojawi się on jeszcze w tym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PUBG wciąż cieszy się sporą popularnością. Zimowa mapa widoczna na grafice

 0