PUBG z turniejem esportowym

PUBG z turniejem esportowym

Bijący rekordy popularności Battle Royale zgodnie z postanowieniem Bluehole postanowił z całą mocą wkroczyć na arenę profesjonalnych rozgrywek. 

Twórcy PUBG zapowiedzieli właśnie oficjalny turniej esportowy, który zostanie zorganizowany w stolicy Niemiec. Odbędzie się on w dniach 25-29 lipca, a do bitwy o najwyższe cele stanie dokładnie 20 ekip pochodzących m.in. Ameryki Północnej, Europy, Chin, Korei Południowej, Japonii, Azji, czy Ameryki Południowej (praktycznie z całego świata). Drużyny pragnące znaleźć się wśród wybrańców muszą wpierw wygrać regionalne kwalifikacje przeprowadzane w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Tytuł mistrzowski zgarną natomiast dwie czteroosobowe teamy (jedna w trybie FPP, druga w TPP). Łączna pula nagród wynosi aż dwa miliony dolarów. Jest więc o co walczyć. Organizatorzy szykują oficjalne transmisje z profesjonalnym komentarzem, oprawą i systemem powtórek. Szczegółowe informacje mają zostać podane niebawem.

Esportowy turniej w PUBG zostanie zorganizowany już w lipcu w Berlinie

Warto nadmienić, iż PUBG Global Invitational 2018 nie jest pierwszym eventem organizowanym przez autorów. Poprzedni odbył się w ubiegłym roku i stanowił dodatek do targów Gamescom. Wtedy mieliśmy do czynienia ze znacznie mniejszą pulą pieniędzy wynoszącą ledwie 350 tysięcy dolarów. Nie jest tajemnicą, że deweloperzy pragną na stałe wprowadzić swoje dziecko w świat esportu. Jednak nim do tego dojdzie, muszą uporać się z kilkoma błędami mającymi wpływ na zawodową rozgrywkę. Problemem okazała się przy okazji masowa ilość cheaterów panoszących się swego czasu na serwerach gry. Firma, choć postanowiła z nimi walczyć (czego efekty widzieliśmy później), to raczej do dzisiaj jakiś procent oszustów jest obecny podczas rozgrywki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PUBG z turniejem esportowym

 0