Quake będzie kolejną "odnowioną" serią przez id Software ?

Quake będzie kolejną "odnowioną" serią przez id Software ?

Niedawno, bo w poprzedni piątek, Bethesda wraz z id Software wydały restart legendarnej już serii Doom, a dziś dotarły do nas informacje, które mogą ucieszyć również fanów Quake'a. Otóż mowa o kolejnym restarcie, tym razem potomka przygód bezimiennego żołnierza Marines zesłanego na Marsa. Quake, seria gier, która podobnie jak Doom pochłonęła serca graczy być może doczeka się reboota. 

Biorąc pod uwagę fakt, iż nowy Doom został już wydany, a ogłoszenia pojawiły się dopiero po jego premierze, możemy przypuszczać, że amerykański wydawca w przyszłości wyda kolejny restart serii, tym razem sygnowany logiem Quake.

Na stronie ZeniMax pojawiło się kilka ogłoszeń o pracę (łącznie 12) w biurach id Software. Poszukiwani są: Security Programmer, Art Supervisor, Game Programmer, Lead Gameplay Programmer, Senior Lighting Artist i inni specjaliści, którzy mieliby dołączyć do zespołu deweloperów pracujących nad legendarnymi seriami takimi jak Doom czy Quake. Biorąc pod uwagę fakt, iż nowy Doom został już wydany, a ogłoszenia pojawiły się dopiero po jego premierze, możemy przypuszczać, że amerykański wydawca w przyszłości wyda kolejny restart serii, tym razem sygnowany logiem Quake. W końcu tak poważne stanowiska jak Lead Gameplay Programmer raczej nie będą przeznaczone dla tegorocznego restartu legendy.

Nawet jeśli id Software pracuje nad nowym projektem to nie powinniśmy go zobaczyć szybko, co możemy wywnioskować z poprzednich premier. Jednak nie mamy informacji czy projekt nowego Quake'a w ogóle istnieje, a jeśli tak to na jakim stadium się znajduje, ponieważ ani Bethesda, ani id Software nie udzieliło komentarza w tej sprawie. Pozostaje nam jedynie czekać na dalsze informacje dotyczące tego tematu. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Quake będzie kolejną "odnowioną" serią przez id Software ?

 0