Quake Champions wkrótce trafi na Steam w ramach Wczesnego Dostępu

Quake Champions wkrótce trafi na Steam w ramach Wczesnego Dostępu

W ostatnich latach Bethesda dość konsekwentnie stawia na shootery o old-schoolowym charakterze, które przywracają dawny blask kultowym produkcjom. Zaczęło się oczywiście od Wolfensteina, trend kontynuowany był w ubiegłym roku przez Dooma, a lada moment otrzymamy możliwość zagrania w Quake Champions, które garściami czerpie z Quake III: Arena.

Wydawca poinformował, że gra trafi na Steam w ramach programu Wczesnego Dostępu już 22 sierpnia, czyli w najbliższy wtorek i każdy zainteresowany będzie mógł sprawdzić tę produkcję samodzielnie. Trzeba jednak pamiętać, że o ile Quake Champions finalnie będzie darmową grą (free-to-play), to aby zagrać w usłudze Wczesnego Dostępu na Steam będziemy musieli wykupić pakiet czempionów (Champions Pack). Ten jednak w związku z tą sytuacją został przeceniony o 25% do 29,99 USD. Będzie także możliwość dostępu do gry bez konieczności kupowania DLC, ale tylko dla nielicznych. Jeśli otrzymaliście wcześniej dostęp do zamkniętej bety, to tym razem ponownie pogracie zupełnie za darmo, ale tylko przez platformę Bethesda.net.

Czy Quake Champions ma szansę przywrócić dawny blask tej kultowej marce?

Przy okazji doczekaliśmy się także zapowiedzi kilku znaczących nowości. Wraz z udostępnieniem gry we Wczesnym Dostępie ta otrzyma sporą aktualizację, która wprowadzi dwie nowe mapy, czyli Church of Azathoth i Tempest Shrine, a fani Dooma zapewne ucieszą się też z nowego bohatera, którego Bethesda nazywa DOOM Slayer (ale tak naprawdę jest to Doom guy). Ten otrzyma zdolność specjalną będzie Berserk, dzięki której rozprawi się z przeciwnikami gołymi rękami, a jego pasywna umiejętność to Double Jump, czyli długi skok w powietrzu. To nie koniec nowych atrakcji, ponieważ otrzymamy też nowe Rune Challenges, Lore Items (przedmioty dedykowane konkretnym postaciom), skiny oraz samouczek i strzelnice dedykowane nowym graczom. Wciąż nie znamy jednak daty premiery finalnej wersji Quake Champions.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Quake Champions wkrótce trafi na Steam w ramach Wczesnego Dostępu

 0