Qualcomm, Nokia i T-Mobile osiągnęli w testach 1,175 Gbps pobierania

Qualcomm, Nokia i T-Mobile osiągnęli w testach 1,175 Gbps pobierania

Qualcomm wraz z Nokią oraz T-Mobile dokonał testów swojego najnowszego modemu LTE Snapdragon X20, który teoretycznie ma pozwolić na pobieranie danych z prędkością 1,2 Gbps. Sprawdzian wypadł pomyślnie, bo realnie osiągnięto 1,175 Gbps i oznacza to, że pierwsze urządzenia pozwalające na taką transmisję danych, będą montowane w smartfonach już w 2018 roku.

Dzięki 12 symultanicznym, niezależnym transmisjom LTE pomiędzy siecią a urządzeniem, teoretycznie możliwe jest osiągniecie prędkości pobierania wynoszącej 1,2 Gbps. Testy pokazały, że realne jest wykorzystanie dostępnej, komercyjnej technologii 4G, by dostarczyć prędkości, które są daleko poza zasięgiem obecnych użytkowników. Testy przeprowadzono przy użyciu wspomnianych już modemów LTE Snapdragon X20, które mają być zgodne ze standardem kat. 18 oraz stacji bazowej AirScale od Nokii. Do tego należy doliczyć trzy pasma LTE i wykorzystanie częstotliwości 60 MHz, za co odpowiedzialne było T-Mobile.

Każda znacząca innowacja w dziedzinie sieci internetowych na przestrzeni ostatnich lat, jest we współudziale T-Mobile. Mamy najszybszą i najnowocześniejszą sieć LTE w Ameryce, którą zbudowaliśmy by nasi klienci mieli szybsze łącza, niż ktokolwiek inny - powiedział szef działu technologicznego T-Mobile. Te testy przeprowadzone z Nokią i Qualcomm dowodzą, że klienci T-Mobile, mogą oczekiwać większych prędkości naszego LTE, jak tylko ewoluujemy do 5G.

Najbardziej zaawansowane urządzenia na rynku, posiadają obecnie modemy kat.16, które pozwalają na osiągnięcie 1 Gbps pobierania danych. Pamiętać należy, że nie jest to w normalnych warunkach możliwe do osiągnięcia. Od przyszłego roku teoretyczne wartości mają jeszcze wzrosnąć, co może się przełożyć na wzrost realnych prędkości. Nowe modemy znajdą się w urządzeniach, w których będzie montowany Qualcomm Snapdragon 845, czyli najdroższych smartfonach. Podobne rozwiązanie ogłosił już Samsung i możemy oczekiwać, że znajdzie się on w modelu S9.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm, Nokia i T-Mobile osiągnęli w testach 1,175 Gbps pobierania

 0