Qualcomm otwiera nową fabrykę w Hanoi w Wietnamie

Qualcomm otwiera nową fabrykę w Hanoi w Wietnamie

Nie od dziś wiadomo, że większość produktów konsumenckich jest wytwarzana w Chinach, choćby ze względu na tanią siłę roboczą i podejście władz do zagranicznych inwestorów. Co więcej, Chiny to ogromny rynek zbytu, więc produkty tam wyprodukowane trafiają od razu do miejsca przeznaczenia, bez kosztów transportu. Niestety ostatnie przepychanki pomiędzy Trumpem a Xi Jinpingem spowodowały, że wiele firm pochodzących z ameryki ma problem z produkcją, podobnie jak chińskie ze sprzedażą i pozyskiwaniem amerykańskich podzespołów. Jedną z takich firm jest Qualcomm, który obawiając się sytuacji, postanawia otworzyć Hanoi w Wietnamie nowy obiekt. Jego celem ma być pomoc Qualcomm w opracowaniu nowych technologii komórkowych i umożliwienie lokalnym partnerom produkcyjnym firmy przetestowania ich produktów.

Wiele firm w ostatnim czasie otwiera nowe placówki poza Chinami. Jest to efekt napięć pomiędzy Trumpem a Xi Jinpingem.

Nowe centrum testowe Qualcomm zajmie się także opracowaniem aplikacji do rozpoznawania obrazu, a także skoncentruje się na modułach radiowych dla smartfonów. W obrębie obiektu znajdą się 3 placówki, w tym laboratorium częstotliwości radiowej (RF), laboratorium zaprojektowane do testowania wskaźników zużycia energii i wydajności (PPT) oraz laboratorium do regulacji czujników obrazu i pomiaru jakości wyników czujników. Biorąc pod uwagę, że Qualcomm nie produkuje sensorów aparatów, termin "czujnik obrazu" użyty przez wietnamskie media, odnosi się zapewne do procesorów sygnałów obrazu (ISP), które są zintegrowane z układem Snapdragon na chipie (SoC).

Jeden z partnerów Qualcomm w Wietnamie, dział badań i produkcji VinSmart, nawiązał już współpracę z Qualcomm i Fujitsu w celu produkcji smartfonów 5G w Wietnamie.Pomimo decyzji Qualcomm o otwarciu nowej fabryki w Wietnamie, firma nie może przenieść swoich zakładów produkcji modemów do tego kraju. W tej chwili tylko Samsung (w Korei) i TSMC (na Tajwanie) mają techniczne możliwości produkcji na poziomie szczegółowości wymaganym dla najnowocześniejszych modemów 5G.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm otwiera nową fabrykę w Hanoi w Wietnamie

 0