Qualcomm podobno szykuje swój gamingowy smartfon

Qualcomm podobno szykuje swój gamingowy smartfon

Na sam początek grudnia Qualcomm planuje Snapdragon Tech Summit, czyli swoje wirtualne wydarzenie, na którym zaprezentuje nowe produkty i technologie. To właśnie w trakcie tej imprezy powinniśmy otrzymać oficjalną prezentację SoC Snapdragon 875, a najnowsze przecieki sugerują, że amerykański producent szykuje także dużą niespodziankę. Wynika z nich bowiem, że Qualcomm może wejść na rynek smartfonów z własnym gamingowym modelem, który ma mieć premierę jeszcze w tym roku. Portal DigiTimes podaje, że w tym celu producent układów mobilnych nawiązał współpracę z Asusem. Trzeba przyznać, że jeśli informacje te okażą się prawdziwe, to będzie to duże wydarzenie na rynku mobilnym i zapewne nie wszystkim spodoba się fakt, że będą musieli rywalizować z firmą, która stoi za procesorami wykorzystywanymi w ich produktach.

Qualcomm może wejść na rynek smartfonów z własnym gamingowym modelem, który ma mieć premierę jeszcze w tym roku.

Postawienie na Asusa wydaje się dość sensownym wyborem, tym bardziej, że jest tu mowa o gamingowym smartfonie, a tajwański producent ma wieloletnie doświadczenie nie tylko w segmencie inteligentnych telefonów, ale i systemach chłodzenia (nie tylko przeznaczonych dla pecetów) i sprzęcie dla graczy. Dowodem na to jest choćby seria smartfonów ROG Phone, która doczekała się już trzech generacji i od początku stawiała na możliwie najwyższą wydajność i funkcje dedykowane graczom. Na dowód możliwości Asusa w tym zakresie niech posłuży fakt, że tzw. Prime Core w procesorze Snapdragon 865 Plus domyślnie pracuje z taktowaniem 3,1 GHz, natomiast w ROG Phone 3 został podkręcony aż do 3,4 GHz, utrzymując przy tym niską temperaturę 36℃. Widać więc, że Asus zna się na rzeczy i zapewne dlatego też Qualcomm postawiło na współpracę z tym producentem. 

Zakładając, że plotki na temat gamingowego smartfona od Qualcomm są prawdziwe, możliwe jest, że urządzenie zostanie wyposażone w układ Snapdragon 875 zoptymalizowany przez Qualcomm w zakresie częstotliwości taktowania i chłodzenia. Poprzednie przecieki sugerowały nawet, że firma szykuje dwie wersje tego procesora i być może jedna przeznaczona jest właśnie do gamingowych urządzeń. Nie wiemy także, czy Qualcomm zamierza postawić na własną nakładkę na Androida, czy też może zdecyduje się na czystą wersję systemu operacyjnego od Google, ale ta pierwsza wersja, doprawiona funkcjami dla graczy, wydaje się bardziej prawdopodobna. Do końca roku pozostały już niecałe 3 miesiące, więc nie będziemy musieli długo czekać na weryfikację tych informacji.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm podobno szykuje swój gamingowy smartfon

 0