Qualcomm Snapdragon 850 - pierwszy konsumencki procesor oparty na 5G?

Qualcomm Snapdragon 850 - pierwszy konsumencki procesor oparty na 5G?

W sieci pojawiły się plotki, że firma Qualcomm planuje wzbogacić swoją ofertę procesorów o model Snapdragon 850. Najciekawsze jest to, że ten układ najprawdopodobniej będzie wyposażony w modem 5G.

Z informacji udostępnionych przez PCMag wynika, że producent może pracować nad nowym układem. Pięćdziesiątka w nazwie może oznaczać, że będzie to pierwsze urządzenie z modemem X50. Jeśli te doniesienia okazałyby się prawdziwie, to oznaczałoby to, że Snapdragon 850 jako pierwszy będzie korzystać z modemu 5G, a według wcześniej dostępnych informacji Qualcomm zapowiedział, że w 2018 roku będą miały premierę urządzenia wyposażone właśnie w ten modem. Warto przypomnieć, że po Snapdragonie 845, jako kolejny zapowiedziany został Snapdragon 855, który ma być wykonany w architekturze 7 nm. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że producent nie zdradził wszystkich swoich planów wydawniczych i pracuje teraz także nad nowym układem 850.

Według PCMag Qualcomm pracuje nad procesorem Snapdragon 850, który miałby być wyposażony w modem 5G

snapdragon x5

Podczas ogłoszenia Snapdragon 845 poinformowano, że kilku producentów, między innymi HP, Asus czy Xiaomi, będą dążyć do wyprodukowania notebooków wyposażonych w układ 835, na których można by pracować na baterii nawet do 22 godzin. Ponadto, urządzenia te pozostawałyby zawsze w sieci dzięki zintegrowanemu modemowi LTE. Zatem produkcja układu wyposażonego w modem 5G, może sprawić, że przyszłe urządzenia w niego wyposażone - będą bardzo szybko uzyskiwać połączenie z siecią. Warto jeszcze dodać, że Qualcomm zademonstrował ostatnio również pierwsze połączenie 5G z prototypem smartfona 5G. Najprawdopodobniej układy Snapdragon 850 zadebiutowałyby wraz z 845, których premiera przewidziana jest na czwarty kwartał 2018 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm Snapdragon 850 - pierwszy konsumencki procesor oparty na 5G?

 0