Qualcomm Snapdragon G3x napędza przenośną konsolę Razera

Qualcomm Snapdragon G3x napędza przenośną konsolę Razera

Wygląda na to, że Qualcomm podjął współpracę z Razerem nad nowym zestawem deweloperskim w formie handhelda do gier, bazującym na nadchodzącym procesorze Snapdragon G3x. 

Ujawnione slajdy opublikowane przez VideoCardz nazywają urządzenie „Snapdragon G3x Handheld Developer Kit”, sugerując, że będzie ono skierowane przede wszystkim do twórców oprogramowania i producentów, aby pomóc im w tworzeniu własnego software'u i sprzętu opartego na mobilnych technologii Qualcomm dla graczy.

Specyfikacja przenośnego urządzenia do gier obejmuje port USB-C dla akcesoriów XR, obsługę DisplayPort przez USB-C, baterię o pojemności 6000 mAh, kamerę internetową 1080p oraz „niesamowitą ergonomię i haptykę”. Ekran jest podobno panelem OLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz i obsługą HDR. Łączność bezprzewodowa obejmuje 5G mmWave, Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2, a VideoCardz podkreśla, że ​​urządzenie może być w stanie przesyłać strumieniowo gry z usług takich jak xCloud.

Snapdragon G3x Handheld Developer Kit będzie skierowany do twórców oprogramowania i producentów, aby pomóc im w tworzeniu własnego software'u i hardware'u.

Qualcomm Snapdragon G3x napędza przenośną konsolę Razera

Qualcomm wielokrotnie już prezentował tego rodzaju sprzęt, który ma zachęcać partnerów firmy do tworzenia nowych produktów w oparciu o platformę amerykańskiego giganta. Na przykład Windows on Arm PC wydany na początku tego roku miał na celu zapewnienie programistom tańszego sprzętu do tworzenia aplikacji ARM dla komputerów opartych na Snapdragonie. Firma prezentowała również headsety VR wyposażone w swoje procesory.

Ten najnowszy zestaw deweloperski pojawia się po ogłoszeniu Steam Deck firmy Valve, czyli komputera PC w formie handhelda, opartego na Linuksie i działającego na procesorze AMD. Ale Valve nie jest jedyną firmą, która pracuje nad podobnym sprzętem, bo choćby Lenovo i Alienware pokazali własne prototypy (choć na razie nie planuje wypuszczenia tych urządzeń na rynek konsumencki). Raczej nie należy się też spodziewać, że konsola Qualcomm trafi do sprzedaży, ale inni producenci mogą chcieć stworzyć własne urządzenia na niej bazujące. 

Nie wiemy jeszcze, kiedy urządzenie zostanie oficjalnie ogłoszone, ale biorąc pod uwagę coroczną konferencję Snapdragon Tech Summit firmy Qualcomm, która właśnie odbywa się na Hawajach, raczej nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm Snapdragon G3x napędza przenośną konsolę Razera

 0