Qualcomm Snapdragon Sound poprawi jakość audio w transmisji bezprzewodowej

Qualcomm Snapdragon Sound poprawi jakość audio w transmisji bezprzewodowej

Qualcomm kilka dni temu zapowiedział projekt wprowadzenia zaawansowanych funkcji haptycznych do Androida, teraz z kolei firma ogłosiła kolejne ambitne przedsięwzięcie mające na celu poprawienie dźwięku w komunikacji bezprzewodowej. Producent popularnych układów mobilnych od dłuższego czasu opracowuje kodeki aptX, które mają na celu poprawienie jakości audio w ramach łączności Bluetooth. Tym razem Qualcomm chce poprawić jakość dźwięku bezprzewodowego w telefonach, słuchawkach i gamingowych headsetach, łącząc technologie mobilne i audio w celu rozwiązania problemów z opóźnieniami i połączeniem. Producent twierdzi, że nie będziemy borykać się już z przerwami w przesyłaniu strumieniowym na słuchawkach i nie przegapimy żadnej ważnej informacji podczas korzystania z headsetu podczas sesji gamingowej. 

Logo Snapdragon Sound zacznie pojawiać się na naprawdę szerokiej gamie urządzeń, od telefonów i słuchawek na starcie, po PC, smartwatche i okulary.

Aby osiągnąć ten cel, Qualcomm wykorzystuje opóźnienia Bluetooth na poziomie zaledwie 89 milisekund (które, jak twierdzi, są o 45 procent niższe niż u rywali), aktywną redukcję szumów, obsługę dźwięku w wysokiej jakości 24-bit 96 kHz i superszerokopasmowy głos. Jak zwykle producenci urządzeń będą mogli licencjonować technologię od amerykańskiego giganta, by wykorzystać ją w swoich produktach. Ta będzie oferowana pod nowym szyldem „Snapdragon Sound”. Pierwszymi producentami, którzy mają skorzystać z tej technologii, są Xiaomi i Audio-Technica. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, znaczek Snapdragon Sound zacznie pojawiać się na naprawdę szerokiej gamie urządzeń, od telefonów i słuchawek na starcie, po PC, smartwatche i okulary rozszerzonej rzeczywistości w późniejszym czasie.

Chociaż wysokiej jakości dźwięk jest już dostępny choćby w wielu serwisach do streamowania muzyki, jak np. Tidal (i wkrótce Spotify), głównym celem Snapdragon Sound jest wyeliminowanie niektórych wad, które są związane z bezprzewodowym przesyłaniem dźwięku, by uzyskać tu jakość przewodowych połączeń. „Ludzkie ucho jest bardzo wrażliwe na glitche, opóźnienia i inne wyzwania, które często występują podczas strumieniowego przesyłania muzyki, wideokonferencji lub gier przez połączenia bezprzewodowe” - powiedział James Chapman, wiceprezes i dyrektor generalny ds. głosu, muzyki i urządzeń wearable w Qualcomm Technologies International. „Chcemy dostarczać innowacje, które rozwiążą typowe problemy konsumentów w praktycznie wszystkich punktach interakcji z dźwiękiem”. Chcąc promować swoją nową ofertę, Qualcomm nawiązał współpracę z Amazon Music, które wprowadziło bezstratne strumieniowanie i pobieranie w 2019 r., aby stworzyć wysokiej jakości playlistę audio zawierającą utwory współczesnych i klasycznych artystów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm Snapdragon Sound poprawi jakość audio w transmisji bezprzewodowej

 0