Qualcomm tworzy Snapdragon 845 wspólnie z LG? Chip ma trafić do G7

Qualcomm tworzy Snapdragon 845 wspólnie z LG? Chip ma trafić do G7

Zapotrzebowanie na Snapdragon 835 było ogromne. Poza Samsungiem, który wykupił większość początkowej dostawy procesorów, niewielu pozostałych producentów mogło skorzystać z najnowszego SoC. Firma LG nie chce zostać na lodzie i będzie współpracować z Qualcommem przy tworzeniu nowego chipu.

Według doniesień koreańskiego serwisu biznesowego The Investor, Snapdragon 845 będzie wspólnym dziełem Qualcomm i LG. Koreańskiej firmie bardzo zależy na tym by nadchodzący SoC trafił do planowanego na przyszły rok flagowca LG G7. W związku z tym układ ten prawdopodobnie będzie specjalnie zoptymalizowany pod to urządzenie. Według plotek Snapdragon 845 mógłby zostać wyprodukowany przy użyciu architektury 7nm FinFET, aczkolwiek istnieją pewne wątpliwości na ten temat, gdyż poprzednie przecieki wskazywały na zastosowanie 10nm FinFET. Przewidywany na 2018 SoC ma być o 30% wydajniejszy niż obecny Snapdragon 835.

Niestety firma LG nie miała szczęścia do Snapdragon 835 w tym roku. Spośród wydanych w 2017 roku smartfonów, w najnowszy SoC Qualcomm wyposażone są / będą m.in.: Samsung Galaxy S8 / S8+, Sony Xperia XZ Premium, Xiaomi Mi 6 i Mix Evo. G6 musiał "zadowolić" się Snapdragonem 821.

Obecny flagowiec koreańskiej firmy, LG G6, rzekomo cieszy się niższym niż spodziewano się zainteresowaniem, a to z powodu braku użycia najnowszego chipu Qualcommu. Dlatego też LG za wszelką cenę chce dopilnować by nadchodzący w przyszłym roku G7 był wyposażony w najnowsze technologiczne rozwiązania. Obecność  Snapdragon 845 umożliwi także obsługę środowisk VR oraz AR, które zyskują w błyskawicznym tempie na popularności - także na płaszczyźnie mobilnej. Prawdopodobnie LG zastosuje także OLED-owy wyświetlacz, co wydaje się dosyć pewne, zwłaszcza że zapowiada się na to, że koreański producent również zdecyduje się na taki w LG V30.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm tworzy Snapdragon 845 wspólnie z LG? Chip ma trafić do G7

 0