Qualcomm zapowiada Quick Charge 3 Plus dla smartfonów ze średniej półki

Qualcomm zapowiada Quick Charge 3 Plus dla smartfonów ze średniej półki

Technologia 5G powoli staje się standardem w smartfonach, ale możliwość wykorzystania nowszej łączności komórkowej, poza oczywistymi plusami, wiąże się z większym obciążeniem baterii w porównaniu do LTE. Tym samym, w przypadku modeli obsługujących 5G przydatna jest nie tylko pojemna bateria, ale i technologia, która umożliwi jej szybkie naładowanie. Qualcomm dostrzegło zaś, że potrzeba ta istnieje nie tylko w high-endowych urządzeniach, ponieważ modemy 5G pojawiają się już w modelach ze średniej półki, dlatego postanowiło zaprezentować Quick Charge 3 Plus, które oferuje takie same prędkości jak standard Quick Charge 4 Plus. O ile jednak Quick Charge 4 Plus dedykowany jest high-endowym, flagowym urządzeniom, tak Quick Charge 3 Plus trafi do telefonów ze średniej półki.

Qualcomm zapowiedziało Quick Charge 3 Plus, które oferuje takie same prędkości jak standard Quick Charge 4 Plus, ale przeznaczone jest dla tańszych urządzeń.

Qualcomm zapowiada Quick Charge 3 Plus dla smartfonów ze średniej półki

Wprowadzenie nowego standardu szybkiego ładowania dla tańszych smartfonów zdaje się mieć sens w obecnej sytuacji, ponieważ jak wynika z ostatnich doniesień, wielu producentów chce ciąć koszty i coraz mocniej stawia właśnie na tańsze Snapdragony z serii 700, zamiast drogiego Snapdragona 865. Quick Charge 3 Plus pozwoli na naładowanie 50% baterii w urządzeniu w zaledwie 15 minut, czyli o 35% szybciej niż miało to miejsce w poprzedniej generacji (oczywiście proces zależy też od pojemności samego akumulatora). Amerykański producent pochwalił się, że w tym samym czasie udało mu się zredukować temperatury aż o 9° C. Poza tym, nowa technologia wykorzystuje 20 V i 3 A do dostarczenia 60 W mocy.

Qualcomm zapowiada Quick Charge 3 Plus dla smartfonów ze średniej półki

Quick Charge 3 Plus wspierać będzie kable USB typu A do USB typu C, co także uznać trzeba na plus, ponieważ obsługa starszego standardu typu A umożliwi wykorzystanie tej technologii w tańszych urządzeniach. Nie zabraknie tu również znanego z Quick Charge 4.0 skalowanego napięcia z przeskokami co 20mV, a nowe rozwiązanie jest też wstecznie kompatybilne z poprzednią generacją, co oznacza szerokie wsparcie dla istniejących już akcesoriów. Jeśli zaś chodzi o procesory, które zapewnią obsługę Quick Charge 3 Plus, to na chwilę obecną będą to Snapdragon 765 i Snapdragon 765 5G, ale kolejne dodawane mają być do tej listy w przyszłości. Pierwszym smartfonem, który wykorzysta tę technologię będzie Xiaomi Mi 10 Lite Zoom, co jest o tyle dziwne, że wspiera on również Quick Charge 4 Plus.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm zapowiada Quick Charge 3 Plus dla smartfonów ze średniej półki

 0