Qualcomm zaprezentował trzy nowe Snapdragony dla mobilnych konsol

Qualcomm zaprezentował trzy nowe Snapdragony dla mobilnych konsol

Qualcomm zaprezentował nowy zestaw procesorów przeznaczonych do przenośnych konsol do gier, kategorii urządzeń, która obecnie cieszy się dużym wzrostem popularności. Nowa seria Snapdragon G składa się z trzech układów dla szerokiej gamy konsol o różnych możliwościach i cenach.

Snapdragon G Series

Qualcomm Technologies, Inc. ogłosiło wprowadzenie na rynek zupełnie nowej serii gamingowych układów Snapdragon G Series dla konsol przenośnych. Te stworzono z myślą o spełnieniu wymagań w zakresie wydajności i funkcjonalności dedykowanych urządzeń do gier. Nowa seria składa się z następujących układów:

Nowa seria Snapdragon G składa się z trzech układów dla szerokiej gamy konsol o różnych możliwościach i cenach.

Snapdragon G1 to podstawowy model przeznaczony dla przenośnych konsol bez wentylatora, którego głównym celem jest lokalny streaming gier lub z chmury. Qualcomm obiecuje „łączność bez opóźnień” i solidną żywotność baterii podczas długich sesji grania. Snapdragon G1 jest zbudowany na platformie Snapdragon G1 Gen 1 z ośmioma rdzeniami Qualcomm Kryo i układem graficznym Adreno A11.

snapdragon g

Snapdragon G2 jest przeznaczony do „w pełni funkcjonalnych” platform mobilnych i grania w chmurze. Procesor oparty jest na bardziej zaawansowanej platformie Snapdragon G2 Gen 2, przeznaczonej do „wysokiej jakości gier mobilnych i gier w chmurze” z ośmioma rdzeniami procesora Kryo i grafiką Adreno A21. Snapdragon G2 obsługuje także 5G poprzez modem Snapdragon X62.

snapdragon g

Snapdragon G3 to flagowy model skierowany do entuzjastów oczekujących najlepszych funkcji i poziomów wydajności. Zbudowany na platformie Snapdragon G3x Gen 2 (osiem rdzeni Kryo i GPU Adreno A32), Snapdragon G3 zapewniać ma ponad 30% szybszy procesor i dwa razy szybszą grafikę w porównaniu do poprzednika. Inne funkcje obejmują obsługę 5G (sub-6 i mmWave), sprzętowo przyspieszane śledzenie promieni, super-resolution, Bluetooth o niskim opóźnieniu i Wi-Fi 7.

Nadchodzą nowe mobilne konsole

Qualcomm twierdzi, że nowe procesory są już dostępne dla jego partnerów, a gracze mogą wkrótce spodziewać się ogłoszeń dotyczących konkretnych klientów. AyaNeo, Huaqin, Inventec, Thundercomm i inne firmy pracują nad konsolami przenośnymi napędzanymi przez serię Snapdragon G.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Qualcomm zaprezentował trzy nowe Snapdragony dla mobilnych konsol

 0