Quick Resume - Microsoft prezentuje funkcję Xbox Series X/S. Błyskawiczne przełączanie między grami

Quick Resume - Microsoft prezentuje funkcję Xbox Series X/S. Błyskawiczne przełączanie między grami

Teraz, kiedy wiemy już praktycznie wszystko na temat nowej generacji, wojna konsol rozpoczęła się na dobre, a wraz z nią dylematy graczy, którzy nie wiedzą, na który model się zdecydować. Tu oczywiście do gry wchodzą działy marketingu Sony i Microsoftu, które starają się przekonać niezdecydowanych jeszcze graczy do swoich produktów. I tak, gigant z Redmond odpowiedział na ujawnienie cen i daty premiery PlayStation 5 nowy materiałem zachwalającym możliwości swojego next-gena. Chodzi tu konkretnie o funkcję Quick Resume, którą zademonstrowano na przykładzie konsoli Xbox Series S (zapewne nie bez przyczyny do tego celu wybrano najtańszego next-gena).  

Quick Resume pozwala graczom na przeskoczenie z jednej do drugiej gry w zaledwie kilka sekund. Microsoft ujawnił tę technologię jeszcze w lutym, ale dopiero teraz mamy okazję zobaczyć ją w akcji...

Przypominamy, że Quick Resume pozwala graczom na przeskoczenie z jednej do drugiej gry w zaledwie kilka sekund. Microsoft ujawnił tę technologię jeszcze w lutym, ale dopiero teraz mamy okazję zobaczyć ją w akcji i trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę imponująco. Dla porównania, przełączenie się na inny tytuł na PlayStation 4 obecnie wymaga zamknięcia ogrywanego tytułu i uruchomienia nowego. W zależności od produkcji, proces ten może zająć od 30 sekund do wyraźnie powyżej minuty i to nie wliczając w niego czasu potrzebnego na załadowanie naszego stanu zapisu. Tymczasem, jak zobaczyć możecie powyżej, w przypadku Xbox Series S (a zapewne identycznie wyglądać będzie to na Xboxie Series X), potrzeba do tego zaledwie siedem sekund. 

Co więcej, gra, na którą się przełączamy, jest już załadowana. Po przełączeniu na inny tytuł, natychmiast wrzucani jesteśmy w wir akcji, tam, gdzie skończyliśmy ostatnim razem. Wygląda to jak pauza danego tytułu, w trakcie grania w inny. “Quick Resume pozwala graczom na płynne i niemal natychmiastowe przełączanie się pomiędzy wieloma grami ze stanu ich wstrzymania, powracając do miejsca, w którym byli ostatnim razem, bez konieczności czekania na długi ekran ładowania” - chwali się Microsoft. Co warto podkreślić, Xbox One w sumie także posiada podobną funkcję, ale tylko dla jednej gry na raz. Jego następcy umożliwiają zaś podtrzymywanie wielu tytułów w tle.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Quick Resume - Microsoft prezentuje funkcję Xbox Series X/S. Błyskawiczne przełączanie między grami

 0