"Intel not inside". Cloudflare przechodzi z serwerów Intela na AMD

"Intel not inside". Cloudflare przechodzi z serwerów Intela na AMD

AMD stale powiększa swoją bazę klientów korporacyjnych dzięki procesorom Epyc. Firma poinformowała niedawno, że Google rozszerza wykorzystanie procesorów Epyc w Google Cloud, co stanowi ważną wygraną dla firmy w starciu z rynkiem serwerów bazujących na Intelu. Teraz Cloudflare, dostawca usług CDN, został jednym z najnowszych klientów AMD. Jeśli producent procesorów chce osiągnąć w tym roku dwucyfrowy udział w rynku serwerów x86, będzie musiał nadal przejmować długoletnich klientów Intela, takich właśnie jak Cloudflare. Cloudflare ostatnio ulepsza swoje serwery i pierwsze zostały zlikwidowane serwery oparte o procesory Intel Xeon Skylake-SP i Cascade Lake-SP - jak to ujęło Cloudflare  - "Intel not inside". Podczas migracji z poprzednich serwerów G9, Cloudflare stwierdziło, że byli szczególnie pod wrażeniem najnowszych układów AMD Epyc, co przeważyło przy wyborze chipów do 10. generacji serwerów (Gen X).

AMD zyskało kolejnego ważnego klienta w sektorze serwerowym. Jak to ujęło Cloudflare  - "Intel not inside".

"Byliśmy szczególnie pod wrażeniem procesorów AMD EPYC drugiej generacji, ponieważ okazały się one znacznie wydajniejsze w przypadku obciążeń roboczych naszych klientów. Ponieważ wahadło przywództwa technologicznego przesuwa się między dostawcami, nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby zaczęło się to zmieniać z czasem. Jednakże z przyjemnością szybko się dostosowaliśmy do komponentów, które były dla nas najbardziej sensowne" - mówi Cloudflare. Rzeczywiście role się nieco odwróciły. AMD nie tylko zmieniło trend na rynku komputerów stacjonarnych, ale także mocno wpływa na rynek serwerów. Firma nadal odbiera klientów serwerowych Intelowi, jednakże przed AMD jeszcze długa droga.

Cloudflare wdraża nowe serwery z Epyc 7642. Są to 48-rdzeniowe / 96-wątkowe układy z zegarem bazowym 2,3 GHz i zegarem dboost 3,3 GHz. Cloudflare zauważa, że ​​chociaż TDP o mocy 225 W może wydawać się nieco wysokie, jest i tak niższe niż łączne TDP w serwerach G9. Poprzednie serwery Cloudflare G9 korzystały z podwójnych gniazd Xeon. W przypadku Gen X, Cloudflare będzie używać Epyc 7642 w konfiguracji z jednym gniazdem i zauważa, że ​​układ ten nadal przewyższa parę Xeonów. Jak dotąd Cloudflare twierdzi, że wdrożono Epyc 7642 w 6 centrach danych. Jednak w oparciu o wydajność, jaką zaobserwowano w przypadku Gen X, przyspieszą teraz proces aktualizacji kolejnych serwerów opartych na procesorach Intel. Cloudflare obiecuje również testy porównawcze w nadchodzących dniach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: "Intel not inside". Cloudflare przechodzi z serwerów Intela na AMD

 0