Rabbit r1, czyli niewielki asystent AI

Rabbit r1, czyli niewielki asystent AI

Startup o nazwie Rabbit przedstawił swoje urządzenie. Rabbit r1 to niewielkich rozmiarów sprzęt z zainstalowanym systemem operacyjnym, który bazuje na sztucznej inteligencji. Urzadzenie jest w stanie wykonywać zadania, jak przykładowo zamawianie jedzenia czy rezerwowanie przejazdu.

Kieszonkowy asystent AI od Rabbit

Startup Rabbit przedstawił właśnie swój najnowszy produkt, jakim jest kieszonkowy asystent AI. Urządzenie zostało nazwane jako Rabbit r1. Sprzęt pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego rabbit OS, który bazuje na modelu LAM (Large Action Model), co gwarantuje oczywiście wiele korzyści. LAM jest bowiem w stanie nauczyć się tego, jak ludzie używają swoich komputerów. LAM może nauczyć się każdego interfejsu w każdym oprogramowaniu. Dzięki temu sam Rabbit r1 potrafi obsługiwać interfejs, a także rozumieć intencje użytkownika i dzięki temu wykonywać jakieś akcje. System operacyjny został wytrenowany dzięki danym od ludzi, którzy po prostu obsługiwali aplikacje. Dzięki temu, za sprawą poleceń głosowych, urządzenie jest w stanie wykonywać różne zadania, jak rezerwowanie przejazdów, zamawianie jedzenia czy komunikacja z ludźmi.

Rabbit r1 potrafi obsługiwać interfejs, a także rozumieć intencje użytkownika i dzięki temu wykonywać jakieś akcje.

Aby móc wywołać asystenta wystarczy nacisnąć przycisk znajdujący się na boku urządzenia, po czym wydać odpowiednie polecenie. Sprzęt rozumie oczywiście język naturalny. To jednak nie jedyna metoda wprowadzania informacji, ponieważ można również potrząsnąć urządzeniem, aby na ekranie pokazała się klawiatura. Co jednak ciekawe, na Rabbit r1 nie ma aplikacji. Choć to z pozoru dość dziwne, wyjaśnienie tego faktu jest proste. Rabbit r1 wykorzystuje internet do wykonywania zadań. Co za tym idzie konieczne jest wyposażenie go w kartę SIM, która umożliwi transmisję danych.

Hardware, cena i dostępność

Użytkownicy mogą też nauczyć r1, jak wykonywać operacje, przykładowo rezerwować miejsca w hotelu. Ma być również możliwość wyszkolenia sprzętu, aby ten był w stanie radzić sobie z bardziej złożonymi zadaniami, które wymagają wielu kroków. Jeżeli chodzi o fizyczną stronę Rabbit r1 to urządzenie zostało wyposażone w 2,88-calowy dotykowy ekran. Na pokładzie obecny jest również aparat służąca po prostu do robienia zdjęć czy nagrywania wideo. Urządzenie zostało wyposażone w baterię o pojemności 1000 mAh, którą można naładować za pośrednictwem obecnego portu USB-C.

Rabbit r1 dostępny jest już w przedsprzedaży na ich oficjalnej stronie. Cena to 199 dolarów. Bez wątpienia r1 wygląda bardzo ciekawie, jednak ciężko powiedzieć czy przy dominacji smartfonów będzie w stanie dotrzeć do większego grona odbiorców.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rabbit r1, czyli niewielki asystent AI

 0