Radeon Pro Duo trochę tańszy niż przewidywano - znamy cenę konstrukcji od Sapphire

Radeon Pro Duo trochę tańszy niż przewidywano - znamy cenę konstrukcji od Sapphire

O wydanym wczoraj Radeonie Pro Duo wiedzieliśmy już niemal wszystko. Wszystko oprócz ceny, którą do tej pory ujawnił jedynie hiszpański oddział firmy XFX. Przypomnijmy, że karta spod szyldu XFX została wyceniona na niecałe 7500 złotych. Kwestią czasu było aż do głosu dojdą pozostali producenci akceleratorów na bazie rozwiązań Czerwonych. Oficjalną cenę modelu Pro Duo przedstawił właśnie polski oddział Sapphire, czyli firmy będącej jednym z najważniejszych partnerów AMD.

Sugerowana cena detaliczna dwuprocesorowego Fury wynosi 7060 złotych z wliczonym podatkiem VAT - to kilkaset złotych taniej niż u XFX'a, ale jakby nie patrzeć wciąż drożej niż dwa Fury X. Konstrukcje z dwoma rdzeniami są przeważnie droższe od sparowanych pobratymców z jednym układem, a więc taki obrót spraw nie powinien nikogo dziwić. Producent tłumaczy wysoką cenę faktem, że Pro Duo to nie tylko sprzęt dla wymagających graczy, ale także zaawansowane narzędzie robocze, przede wszystkim do obliczeń typu FP32.

Nie wiemy jeszcze, kiedy Radeon Pro Duo faktycznie zawita na sklepowe półki. Póki co, żaden z większych sklepów nie umieścił flagowca Czerwonych w swojej ofercie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon Pro Duo trochę tańszy niż przewidywano - znamy cenę konstrukcji od Sapphire

 0