Radeon RX 480 w CrossFireX - Wyniki wydajności i temperatury

Radeon RX 480 w CrossFireX - Wyniki wydajności i temperatury

Chiński serwis ChipHell postanowił podzielić się wynikami wydajności dwóch kart RX 480 spiętych w konfigurację CrossFireX. W ten sposób zyskujemy dostęp do rezultatów z testów Fire Strike Ultra oraz Fire Strike Extreme, a ponadto możemy zapoznać się z charakterystyką pracy duetu Polarisów, co jest cenną informacją dla osób rozważających budowę dwuukładowej baterii z nowych Radeonów. Czego ciekawego się dowiedzieliśmy?

Nie jest chłodno...

Zacznijmy od tego, że nie do końca wiemy, z jakich akceleratorów skorzystali dziennikarze - referencyjnych czy autorskich, bo widoczna na zrzutach częstotliwość taktowania to 1288 MHz. Przypomnijmy, że Czerwoni oficjalnie informowali o wartości zegara na poziomie 1266 MHz. Tak więc dziennikarze mogli skorzystać albo z niereferentów, albo po prostu lekko podkręcić modele bazowe. Przechodząc do analizy odczytów, niepokoi wysoka temperatura rdzeni, która wynosi kolejno 87°C oraz 82°C. Jeśli zaś chodzi o rezultaty poszczególnych prób, to przedstawiają się one następująco: 4880 punktów przy presecie Ultra i 9191 punktów przy presecie Extreme. Tym samym CrossFireX z Radeonów RX 480 okazuje się nieco wolniejsze od pojedynczego GeForce'a GTX 1080, który przy fabrycznych nastawach osiąga w wymienionych testach wyniki lepsze o kilka punktów procentowych.

...ale bardzo wydajnie!

Konkluzja jest zatem oczywista: Nie jest chłodno, ale bardzo wydajnie, co biorąc pod uwagę cenę duetu RX-ów 480 8 GB (~460 dolarów), może robić wrażenie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 480 w CrossFireX - Wyniki wydajności i temperatury

 0