Radeon RX 5700XT przetestowany w 3DMarku

Radeon RX 5700XT przetestowany w 3DMarku

Zdaje się, że Radeon RX 5700XT trafił już w ręce pierwszych recenzentów i właśnie przechodzi testy wydajnościowe, a tak przynajmniej sugerują najnowsze przecieki. Przypominamy, że AMD pozycjonuje ten model w segmencie okupowanym obecnie przez GeForce’a RTX 2070, obiecując nieco wyższą od rywala wydajność za niższą cenę (449 USD). Do tej pory mogliśmy się jednak posiłkować jedynie oficjalnymi slajdami Czerwonych w zakresie wydajności nowego GPU bazującego na 7 nm architekturze Navi, ale do sieci wyciekł właśnie rezultat Radeona RX 5700XT z popularnego benchmarku 3DMark Time Spy i trzeba przyznać, że wynik uzyskany w tym teście jest naprawdę obiecujący. Warto od razu dodać, że mamy tu do czynienia z referencyjnym modelem (według ostatnich doniesień na autorskie konstrukcje przyjdzie nam nieco poczekać).

Do sieci wyciekł właśnie rezultat Radeona RX 5700XT z popularnego benchmarku 3DMark Time Spy i trzeba przyznać, że wynik uzyskany w tym teście jest naprawdę obiecujący.

I tak, wynik graficzny Radeona RX 5700XT w benchmarku 3DMark Time Spy, tj. 8719 punktów, rzeczywiście jest bardzo zbliżony do tego, co GeForce RTX 2070 Founders uzyskuje w tym samym teście, co jest nie lada osiągnięciem, gdyż dotychczas karty graficzne Radeon przeważnie mocno odstawały od modeli GeForce RTX bazujących na architekturze Turing. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że nie musi się to od razu bezpośrednio przełożyć na wydajność w grach, ponieważ mówimy tu o syntetycznym benchmarku. Niemniej jednak daje nadzieję, że seria Radeon RX 5700 rzeczywiście zawalczy z RTX-ami od NVIDII (no przynajmniej z RTX 2070 i RTX 2060). Redakcja WccfTech przygotowała nawet zestawienie wyników graficznych z tego testu dla różnych GPU z górnej półki, aczkolwiek ich platforma testowa zawierała procesor Intel Core i9-9900K pracujący z prędkością 5 GHz, płytę główną EVGA Z370 i 16 GB pamięci RAM G.Skill Trident Z DDR4 3200CL16, natomiast zdaje się, że RX 5700XT  testowany był z Core i7-8700K na pokładzie na fabrycznych zegarach (pamięci są porównywalne).    

Z ostatecznymi wnioskami lepiej zaczekać zatem do premiery nowych kart graficznych AMD, która zaplanowana jest na 7 lipca. Wtedy też powinniśmy zapoznać się z obszernymi niezależnymi testami i porównaniami do konkurencji. Poza tym, do premiery wydajność nowych Radeonów może jeszcze podskoczyć za sprawą sterowników. Lipiec zapowiada się więc niezwykle ekscytująco, ponieważ przypominamy, że na początku przyszłego miesiąca spodziewamy się też debiutu nowych GPU od NVIDII z serii SUPER, tym samym dotychczasowe modele GeForce RTX mogą doczekać się obniżki ceny.  Jak wtedy Radeon RX 5700XT wypadać będzie na tle tańszego GeForce’a RTX 2070, który dodatkowo oferuje przecież wsparcie dla ray tracingu i technologii DLSS? Przekonamy się.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 5700XT przetestowany w 3DMarku

 0