Radeon RX 7600 dostępny w referencyjnej wersji. Ile trzeba za niego zapłacić?

Radeon RX 7600 dostępny w referencyjnej wersji. Ile trzeba za niego zapłacić?

Najsłabszy przedstawiciel desktopowej serii RDNA 3 dostępny jest teraz w referencyjnej wersji. Odsłona MBA (Made by AMD) pojawiła się na niemieckiej stronie firmy. Ile trzeba za nią zapłacić?

Radeon RX 7600 w wersji MBA dostępny na stronie AMD

Radeon RX 7600 to najmniej wydajny reprezentant serii kart graficznych RDNA 3 dla komputerów stacjonarnych. W związku z tym można byłoby zakładać, że AMD "odpuści" sobie  w tym przypadku referencyjną wersję, oddając produkcję tej karty swoim partnerom. W rzeczywistości jest jednak inaczej, ponieważ autorski wariant Made By AMD nie tylko powstał, ale jest również dostępny w sprzedaży. Taką kartę można dostać za pośrednictwem niemieckiej strony internetowej AMD. Model ten widnieje na niej za kwotę 298 euro. W bezpośrednim przeliczeniu mamy zatem 1280 złotych. Jet to zatem mniej więcej przedział tańszych niereferentów.

Taką kartę można dostać za pośrednictwem niemieckiej strony internetowej AMD. Model ten widnieje na niej za kwotę 298 euro.

Referencyjna odsłona Radeona RX 7600 to całkiem nieźle prezentująca się konstrukcja. AMD zadbało tutaj o solidnie wyglądający radiator, z którego ciepło rozpraszane jest przy użyciu pary wentylatorów. Karta zajmie w obudowie komputera 2 sloty rozszerzeń, a jej długość to 204 mm. Z ekranem połączymy ją za pomocą wyjść obrazu DisplayPort oraz HDMI.

Radeon RX 7600

RX 7600 bazuje na GPU oferującym 2048 procesorów strumieniowych. Zegar boost wynosi dla tego modelu 2655 MHz. AMD wyposażyło tę kartę w 8 GB pamięci VRAM w standardzie GDDR6 o prędkości do 18 Gb/s. Warto również dodać, że wartość TDP podawana przez AMD wynosi 165 W, a zasilanie doprowadzane jest do karty za pośrednictwem 8-pinowego złącza. 

Wersja referencyjna tego modelu może być ciekawą propozycją dla fanów kart graficznych AMD. W przypadku zwykłych użytkowników znacznie częstszym wyborem mogą być jednak mimo wszystko customowe modele. Głównie ze względu na ich dostępność w sklepach. Niemniej warto wiedzieć, że nawet karta z niskiego segmentu oferowana jest w odsłonie Made By AMD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 7600 dostępny w referencyjnej wersji. Ile trzeba za niego zapłacić?

 0