Radeon RX 7600 XT z 16 GB pamięci? Tak sugeruje zgłoszenie Gigabyte'a

Radeon RX 7600 XT z 16 GB pamięci? Tak sugeruje zgłoszenie Gigabyte'a

Do EEC zostało przesłane kolejne zgłoszenie wskazujące na zbliżającą się premierę nowej karty graficznej od AMD. Według Gigabyte'a, Radeon RX 7600 XT miałby otrzymać 16 GB pamięci VRAM.

Dwie wersje Radeona RX 7600 XT od Gigabyte'a

Zaledwie 2 dni temu na stronie Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej (EEC) pojawiło się zgłoszenie jednego z podmiotów firmy Arktek zajmującej się produkcją kart graficznych. W owym zgłoszeniu zawarte zostały niewydane jeszcze modele należące do serii Radeon RX 7000. Mowa tutaj o Radeonie RX 7800, RX 7700, a także RX 7600 XT. Trzeba dodać, że zgłaszane przez producentów do EEC modele nie muszą wcale finalnie trafić na rynek. Był nawet przypadek, kiedy firma zamieściła w zgłoszeniu praktycznie wszystkie możliwe nazwy, które mogłaby wykorzystać NVIDIA w serii GeForce RTX 50. Zdaje się jednak, że przynajmniej jeden ze wspomnianych Radeonów może być rzeczywiście przygotowywany przez AMD. Chodzi tutaj o RX 7600 XT. Na stronie EEC pojawiło się bowiem kolejne zgłoszenie właśnie z tym GPU. Tym razem od bardziej znanej firmy Gigabyte.

Co istotne, obie karty zostały wpisane jako wersje z 16 GB pamięci.

Dokładniej mówiąc Gigabyte zawarł w nim 2 modele: Radeon RX 7600 XT GAMING oraz Radeon RX 7600 XT GAMING OC. Co istotne, obie karty zostały wpisane jako wersje z 16 GB pamięci. We wrześniu zgłoszenia ze swoimi wersjami RX 7600 XT dokonał również PowerColor. Wynikało z niego, że nowe GPU od AMD będzie posiadać albo 12 GB, albo 10 GB. Już to byłoby zauważalnym skokiem względem Radeona RX 7600, który na pokładzie ma 8 GB. Jeśli to jednak Gigabyte ma rację, Radeon RX 7600 XT może być naprawdę ciekawą opcją w swoim segmencie. Wspomniane 16 GB jest sporym atutem.

Premiera podobno już w styczniu

Zdaje się też, że AMD może w tym przypadku postawić na okrojony procesor graficzny Navi 32, który umożliwiłby skorzystanie z szerszej szyny pamięci. Na tę chwilę szczegóły dotyczące specyfikacji Radeona RX 7600 XT nie są nam niestety znane. Mówi się, że karta będzie miała swoją premierę już pod koniec stycznia. Jeśli to prawda, to już w najbliższym czasie prawdopodobnie zacznie pojawiać się więcej doniesień w tym temacie, które być może zdradzą chociaż część specyfikacji.

Radeon RX 7600 XT może być też ostatnim modelem, który zostanie wypuszczony na rynek w ramach serii RX 7000. W przyszłym miesiącu, oprócz nowego Radeona, spodziewamy się również premiery wszystkich 3 kart należących do rodziny GeForce RTX 40 SUPER. Styczeń zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX 7600 XT z 16 GB pamięci? Tak sugeruje zgłoszenie Gigabyte'a

 0