Radeon RX Vega 64 - finalna wersja przetestowana w 3DMarku

Radeon RX Vega 64 - finalna wersja przetestowana w 3DMarku

Recenzenci otrzymali już od AMD swoje egzemplarze testowe karty graficznej Radeon RX Vega 64 wraz z finalnym sterownikiem. I jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, nie wszyscy potrafili dochować tajemnicy i w sieci pojawiły się wyniki benchmarków tego GPU.

Tym samym możemy przekonać się jak ostateczna wersja Radeona RX Vega 64 wypada w popularnym benchmarku 3DMark w porównaniu do GeForce'a GTX 1080 Ti (fabrycznie podkręcony), GeForce'a 1080 (fabrycznie podkręcony) i GeForce'a GTX 1070 (standardowe taktowania). Warto też podkreślić, że dla wyniku GPU nie ma większego znaczenia z jakim CPU jest sparowana grafika, ale warto mieć na uwadze, iż niektórzy recenzenci testują już Vegę z procesorami  Threadripper. Poza tym, 3DMark pokazuje też maksymalne taktowania rdzenia, co oznaczać może, że testowane karty nie były dodatkowo podkręcane w trakcie testów.  

Wyniki finalnej wersji karty graficznej Radeona RX Vega 64 trudno uznać za zaskoczenie i odpowiada temu, co sugerowały dotychczasowe doniesienia

Raczej trudno mówić tu o jakimś zaskoczeniu, ponieważ jak sugerowały to już wcześniejsze przecieki, wydajność Radeona RX Vega 64 plasuje się nieco powyżej GeForce'a GTX1080, jednak do GeForce'a GTX1080Ti wciąż jeszcze wyraźnie brakuje nowej flagowej karcie AMD. Mówimy tu co prawda o syntetycznym benchmarku, który nie zawsze ma przełożenie na wydajność w grach, niemniej jednak nie należy się spodziewać jakichś większych niespodzianek i zapewne Radeon uzyskiwać może nieco lepsze rezultaty w tytułach optymalizowanych pod kątem kart Czerwonych (jak np. Battlefield 1 czy produkcje Bethesdy).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX Vega 64 - finalna wersja przetestowana w 3DMarku

 0