Radeon RX Vega XTX, XT i XL - szczegóły 3 nadchodzących kart AMD

Radeon RX Vega XTX, XT i XL - szczegóły 3 nadchodzących kart AMD

Do oficjalnej prezentacji nowych kart graficznych AMD z serii Radeon RX Vega pozostało jeszcze przeszło dwa tygodnie, ale w sieci pojawiają się kolejne interesujące szczegóły na temat tych produktów.

Tym razem otrzymaliśmy nazwy kodowe i kilka szczegółów specyfikacji 3 nadchodzących Radeonów. Informacje te ujawnione zostały przez 3DCenter, ale zweryfikował je także portal Videocardz, co sprawia, że możemy mówić  o naprawdę wiarygodnych doniesieniach. Co prawda nie można mieć pewności, czy nazwy kodowe zachowają się do samej premiery, ale w tym przypadku wydaje się to mniej istotne. I tak, flagowy model Radeon RX Vega XTX oferować ma chłodzenie wodne i wyższy wskaźnik TDP w stosunku do podstawowego Radeona RX Vega XT, który chłodzony będzie powietrzem. W obu przypadkach spodziewać mamy się w pełni odblokowanego rdzenia z 4096 procesorami strumieniowymi oraz 8 GB pamięci typu HBM2.

Na start powinniśmy otrzymać 3 karty graficzne z serii Radeon RX Vega – wszystkie plasować będą się w high-endowym segmencie

Nowej serii dopełniać ma model Radeon RX Vega XL, który oferowany ma być jedynie w autorskich wersjach od poszczególnych producentów z coolerami opartymi na wentylatorach. Poza tym, karta ta otrzymać ma nieco obcięty układ Vega z 3584 procesorami strumieniowymi, ale nie wiadomo jeszcze w ile pamięci HBM będzie wyposażona. Wygląda więc na to, że seria RX Vega wyglądać będzie na starcie podobnie jak to było w przypadku rodziny kart Fury, gdzie także doczekaliśmy się 3 modeli. Nie wiemy jeszcze, czy w ogóle doczekamy się wariantu z 16 GB pamięci HBM2, o którym wspominały poprzednie przecieki (te mogły bazować na informacjach odnośnie karty Radeon Vega Frontier Edition). Przypominamy, że AMD zaprezentuje swoje nowe karty 30 lipca w trakcie SIGGRAPH 2017.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeon RX Vega XTX, XT i XL - szczegóły 3 nadchodzących kart AMD

 0