Radeony z serii ASRock Phantom Gaming w sprzedaży już 19 kwietnia

Radeony z serii ASRock Phantom Gaming w sprzedaży już 19 kwietnia

Niedawno ASRock zadziwił wszystkich informacją, że dołączają do grona producentów wpuszczających na rynek karty graficzne. Teraz pojawiły się wreszcie specyfikacje nadchodzących nowości.

Do premiery kart graficznych z logiem ASRock na opakowaniu pozostało niewiele czasu, bo pierwsze dwa modele pojawią się za tydzień - 19 kwietnia. Jest to (nie)przypadkowo również data premiery nowych układów AMD Ryzen Zen+. Nowości, które pojawią się w sklepach to karty Radeon RX 570 i 580, które za nieco wyższą cenę będą oferować fabrycznie podniesione zegary.  Pierwsza z nowości to ASRock Phantom Gaming X Radeon RX 580 8G OC, karta pracująca w trzech trybach - standardowym, cichym i wydajnym. Pierwsza konfiguracja ustawia zegar GPU na poziomie 1380 MHz oraz 8000 MHz dla pamięci GDDR5. Po przełączeniu na tryb cichy, taktowania ulegają nieznacznemu obniżeniu do 1324 MHz dla GPU i 7680 MHz dla pamięci, co pozwala na zredukowanie wydzielania ciepła, a co za tym idzie redukcje hałasu pożądaną choćby podczas oglądania filmu. Ostatnim i chyba najważniejszym trybem jest "OC", który ustawia zegary na poziomie 1435 MHz / 8032 MHz.

ASRock już za tydzień rozpocznie sprzedaż kart AMD Radeon

Drugą nowością, która zadebiutuje w kwietniu jest Phantom Gaming X Radeon RX 570 8G. Podobnie jak mocniejszy brat, ten Radeon również posiada trzy tryby pracy. Opcja standardowa to taktowania 1280 MHz dla GPU i 7000 MHz dla pamięci. Wybranie trybu cichego redukuje zegary do 1228 MHz / 6972 MHz, a tryb OC podnosi do 1331 MHz / 7028 MHz. Obie karty posiadają po 8 GB pamięci DDR5, 3 porty DisplayPort oraz po jednym gnieździe HDMI i DVI. Karty zajmują dwa sloty i posiadają po 2 wentylatory. Dodatkowo ASRock  udostępni nowe oprogramowanie Phantom Gaming Tweak, które wzorem innych tego typu aplikacji, umożliwi dodatkową kontrolę nad chłodzeniem oraz udostępni dodatkowe opcje regulacji napięć i podkręcania. Ceny nowości póki co nie są znane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeony z serii ASRock Phantom Gaming w sprzedaży już 19 kwietnia

 0