RAGE 2 zaprezentowany na krwawym gameplayu

RAGE 2 zaprezentowany na krwawym gameplayu

RAGE 2 to kolejna produkcja, która bez wątpienia rozpala umysły niejednego fana pierwszoosobowych strzelanek. I choć jej premiera nie odbędzie się w tym roku, to zdecydowanie warto przyjrzeć się najnowszej porcji gameplayu ukazującego bezpośrednią rozgrywkę. Widzimy na nim dość kluczowe aspekty gry, czyli krwawą, szybką walkę oraz wiele wybuchowych momentów. Wbrew pozorom deweloperzy zaproponują nam znaczną ilość miejsc do zwiedzania, a co za tym idzie nie będziemy mieli do czynienia tylko z klasyczną pustynią, ale również np. mokradłami. Do tego dużo unikalnych pod wieloma względami oponentów, do których zaliczamy zarówno ludzi, jak i mutantów. Oczywiście w starciach kluczowy okaże się posiadany przez nas odpowiedni arsenał broni. Nie zabraknie więc karabinów tudzież pistoletów dających się bez większego trudu zmodyfikować.

Zaprezentowany gameplay z RAGE 2 udowadnia, że produkcja zaproponuje iście zwariowaną rozgrywkę. 

Tyczy się to także głównego bohatera, ponieważ polepszenie jego zdolności czyni go istnym, trudnym do pokonania twardzielem (więcej szczegółów dotyczących rozwoju postaci poznamy w przyszłości). Co ważne, w znacznie lepszym wydaniu powróci znany z pierwszej odsłony serii tzw. wingstick. Pozwoli on powalić nie tylko wrogów stojących naprzeciwko naszych oczu, lecz także tych kryjących się za wszelkimi osłonami. Oczywiście zapewni on nam znaczącą przewagę w chwilach, gdy jesteśmy atakowani przez tabun nieprzyjaciół. Warto wspomnieć o powrocie jeszcze innej rzeczy, a mianowicie możliwości przemieszczania się po świecie często oryginalnymi pojazdami wyposażonymi w broń. 

Całość działa na zmodyfikowanym silniku Apex, który napędza też inną nowość, czyli Just Cause 4. Pomimo iż pierwsza część RAGE wydana w 2011 roku nie zdołała uzyskać akceptacji większości fanów gier wideo, tak widać, że producent stara się jak może, aby naprawić błędy poprzedniczki i zaoferować znacznie usprawnioną kontynuację, co widzimy już na pierwszym bezpośrednim materiale z dwójki gdzie rozgrywa jest zdecydowanie lepsza. Oczywiście ciężko teraz przewidzieć, czy RAGE 2 zdoła zaskarbić sobie serca graczy, ale ma zdecydowanie łatwiejszą drogę od starszego brata. Premierę drugiej odsłony ustalono na okres wiosny 2019 roku, jednakże konkretny termin zostanie dopiero podany przez twórców. Tytuł trafi na wiodące platformy sprzętowe, czyli PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: RAGE 2 zaprezentowany na krwawym gameplayu

 0