Raijintek Morpheus 8057 - potężne chłodzenie dla GPU AMD i NVIDII

Raijintek Morpheus 8057 - potężne chłodzenie dla GPU AMD i NVIDII

Raijintek zaprezentował swój najnowszy, potężny zamiennik dla fabrycznych radiatorów chłodzących GPU - Raijintek Morpheus 8057. Tym razem producent wypuścił cooler, który oferuje naprawdę wysoką kompatybilność z różnymi modelami kart graficznych. Zestaw obsługuje szeroką gamę nowoczesnych procesorów graficznych produkcji zarówno AMD i Nvidii, w tym karty graficzne AMD Radeon RX 5600 i RX 5700 (XT) oraz karty graficzne Nvidia od GeForce RTX 2060 do RTX 2080 Ti, jak również wszystkie modele znajdujące się między nimi. Niestety w chwili obecnej nie wiadomo, kiedy ten potwór pojawi się w sprzedaży. Producent napisał tylko "wkrótce".

Raijintek wprowadza do sprzedaży potężny radiator, który ma polepszyć chłodzenie najbardziej wydajnych kart AMD i NVIDII.

Raijintek niestety nie wspomina o spodziewanej wydajności Morpheusa 8057 na swojej stronie produktów. Producent mówi tylko o możliwości schłodzenia do 360 W. Rajjintek zapewne chce uniknąć deklaracji, które mogą nie znaleźć pokrycia choćby w słabo wentylowanej obudowie. Wydajność radiatora będzie również zależeć od zamontowanych na nim wentylatorów. Sama konstrukcja jest mocno zbliżona do Morpheusa II i można dzięki temu uzyskać nieco wyobrażenia na temat wydajności nowego układu. Recenzje starszego modelu pokazywały znaczne poprawy temperatury, a skoro nowy model jest jeszcze większy, to spodziewamy się jeszcze lepszych osiągów.

Producent nie ujawnił niestety ceny radiatora, ale Morpheus II kosztuje około 300 zł, a do tego należy jeszcze doliczyć wentylatory 120 mm, o ile nie posiadacie jakichś w szufladach. 

Kluczowe cechy Raijintek Morpheus 8057 to:

  • Konstrukcja ma miedziane ciepłowody 12 x 6 mm i 129 żeber (wszystkie czarne) z miedzianą podstawą 40x38 mm
  • Możliwość zamontowania 2 x 120 mm wentylatorów na radiatorze
  • Wentylatory chłodzą do 360 W (nie ma wartości dla pracy pasywnej)
  • W zestawie znajdują się 3 szt. miedzianych i 8 szt. aluminiowych radiatorów dla układów pamięci i VRM
  • Śruby montażowe, klipsy, backplate i pasta termoprzewodząca dostarczane w pakiecie
  • Rozmiar radiatora to 254 x 100 x 44 mm
  • waga 515 g.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Raijintek Morpheus 8057 - potężne chłodzenie dla GPU AMD i NVIDII

 0