Rainbow Six Siege bije kolejne rekordy popularności

Rainbow Six Siege bije kolejne rekordy popularności

Rainbow Six Siege to obok Overwatch, PUBG oraz Fortnite najpopularniejszy sieciowy shooter na rynku, a tempo w jakim ta gra z końca 2015 roku wciąż zdobywa nowych graczy jest naprawdę imponujące.

Nie dalej jak w sierpniu 2017 roku pisaliśmy, że Rainbow Six Siege pochwalić może się ponad 20 mln zarejestrowanych graczy, a teraz, tylko osiem miesięcy później, liczba ta przebija już wynik 30 mln użytkowników na wszystkich platformach. Twórcy pochwalili się także inną statystyką, która robi wrażenie, a mianowicie w czasie turnieju Six Invitational 2018 zmagania oglądało ponad 3210 widzów jednocześnie, co przełożyło się na przeszło 6,2 mln godzin oglądania na wszystkich kanałach. Pokazuje to tylko dużą esportową siłę, jaka drzemie w Rainbow Six Siege. Warto jednak przypomnieć, że początki tego shootera Ubisoftu nie zapowiadały tak dużego hitu - gra zbierała mieszane oceny w 2015 roku, a liczba graczy po premierze systematycznie malała. Producent nastawił się jednak mocno na budowanie społeczności i wsłuchiwał się w głosy graczy, przygotowując kolejne dodatki.

Rainbow Six Siege może się pochwalić nieustannym mocnym wsparciem ze strony twórców, co przyciąga nowych graczy do tej produkcji

To właśnie mocne wsparcie ze strony Ubisoft Montreal w głównej mierze przyczyniło się do sukcesu tej produkcji. Obecnie gra znajduje się w trzecim roku i wciąż jest regularnie rozszerzana o nową zawartość i warto tu wspomnieć choćby o Operation Chimera, Outbreak i wielu pomniejszych aktualizacjach. W tym roku deweloper planuje dostarczyć 6 dodatkowych operatorów, dwie mapy, jak również poprawki do jednej z już dostępnych miejscówek. Spore zmiany zajdą także w systemie turniejowym Tom Clancy`s Rainbow Six Pro League, ponieważ ten podzielony został na 2 sezony. Dodatkowo każdego roku otrzymamy dwa turnieje klasy Major (najbliższy to Six Major Paris i odbędzie się w sierpniu). Widać, że taktyka Ubisoftu sprawdza się tu wyśmienicie i możemy życzyć Rainbow Six Siege kolejnych sukcesów i dobicia do 40 mln zarejestrowanych graczy.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rainbow Six Siege bije kolejne rekordy popularności

 0